Zaledwie 8 sekund potrzebowała Odra w Kędzierzynie-Koźlu, aby wyjść na prowadzenie, którego nie oddała do końca.

Mecz rozpoczął Dawid Wolny, zagrał do Damian Ałdasia, ten długim podaniem uruchomił Bartka Kolankę, który wygrał pojedynek 1 na 1 i dośrodkował, a Marcin Stasiowski nie miał kłopotu z umieszczeniem piłki w bramce.

Tym samym pobite i wyśrubowane zostały klubowe rekordy w szybkości zdobywanych goli, należące do Dawida Wolnego (12 sekunda / Odra Opole – Polonia Warszawa) i Marka Gancarczyka (58 sekunda Odra – Warta Poznań)!

Czy w tym sezonie ktoś jeszcze pokusi sie o zmiany w tej klasyfikacji?

Tak dobrze otwarte spotkanie nie okazało się bynajmniej spacerkiem, a Sławięcice (dzielnica Kędzierzyna-Koźla) z którymi nie tak dawno pierwszy zespół potykał się w regionalnym Pucharze Polski (20.04.2016, KS Sławięcice – Odra Opole 2:11) – postawiły dzisiaj twarde warunki. Mimo to jeszcze przed przerwą gościom udało się uzyskać drugą bramkę – po asyście “Jasia” Fieca zdobył ją Dawid Wolny.

W drugiej połowie było już z górki, zwłaszcza, że trzeci gol padł w 48 minucie, po dośrodkowaniu Wolnego strzelił go głową Marcin Pietruszka, a w 54 podwyższył Stasiowski, po kombinacyjnej akcji całego zespołu i ostatnim podaniu otrzymanym od Łukasza Twardawy.

W 78 minucie o gola postarali się także gospodarze, bramka padła z rzutu wolnego, piłka wahała się, czy wpaść do siatki, ale ostatecznie, po zaliczeniu dwóch słupków, trafiła w samo okienko.

KS Sławięcice – Odra II Groszmal Opole 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Stasiowski 1′, 0:2 Wolny 40′, 0:3 Pietruszka 48′, 0:4 Stasiowski 54′, 1:4 zawodnik KS Sławięcice 78′.

Odra-Groszmal: Damian Ziarko – Mateusz Kondziela (Łukasz Swendrowski), Mateusz Swendrowski, Tomasz Swendrowski, Jan Fiec – Marcin Stasiowski, Łukasz Twardawa (Paweł Ogonowski), Bartłomiej Kolanko (Daniel Bednarz / Maciej Fiec), Marcin Pietruszka, Damian Ałdaś – Dawid Wolny.

Dzięki tej wygranej Odra Groszmal kontynuuje pasmo zwycięstw (11/11, jedno spotkanie zweryfikowane jako walkower dla drużyny gości) i utrzymuje dwupunktową przewagę nad wiceliderem. Dokładnie za tydzień (niedziela, 6 listopada, godz. 13:00) rezerwy wybiegną na murawę po raz ostatni w tej rundzie przed własną publicznością, a rywalem, który zawita do Groszowic będzie Start Dobrodzień. Zapraszamy na to spotkanie!