Nasza drużyna zremisowała bezbramkowo w Częstochowie w zaległym meczu 22. kolejki Nice 1 Ligi, którym na stadionie Rakowa inaugurowano sztuczne oświetlenie.

„Kto się przełamie?” – pytaliśmy w zapowiedzi meczu dwóch beniaminków, którzy okazali się rewelacjami jesieni, a wiosną nie odniosły jeszcze ligowego zwycięstwa. I nie doczekały się go dziś. Częstochowskie święto, czyli odpalenie jupiterów na stadionie przy ul. Limanowskiego – czego świadkiem było cztery tysiące widzów – nie zostało uświetnione piłkarskimi fajerwerkami. Po zaciętym meczu, w którym brakowało jednak klarownych okazji, zanotowano bezbramkowy remis. Dla naszej drużyny to drugi w tym roku punkt – i drugi zdobyty w ten sposób (wcześniej – u siebie z Puszczą). Dla Rakowa zaś była to premierowa wiosną zdobycz, tyle że trzeba zauważyć, iż rozgrywał dopiero trzecie po zimowej przerwie spotkanie.

W środowy wieczór pod Jasną Górą poważniej zagroziliśmy bramce rywali dwa razy. W 35. minucie Marcin Wodecki uderzał zza pola karnego, piłkę głową trącił jeszcze David Ledecky, ale zawodnikom Rakowa udało się wybić ją na rzut rożny. Wcześniej, bo w 28. minucie, Wodecki pomylił się dosłownie o włos, mierząc w górny róg. W 62. minucie z kolei po kornerze rywali wyprowadziliśmy kontrę. Rafał Niziołek obsłużył Wodeckiego, ten mógł zamienić to dogranie na gola. Zabrakło naprawdę niewiele. Gospodarze albo pudłowali (Piotr Malinowski po rajdzie w 20. minucie, Dariusz Formella z dystansu w 27. minucie), albo natrafiali na opór Mateusza Kuchty (próby Adama Czerkasa w 74. minucie, strzał Jakuba Łabojki w 79. minucie).

Serię trzech wyjazdów rozpoczęliśmy porażką w Chojnicach, po niej przyszedł remis w Częstochowie… W niedzielę zakończymy ten serial spotkaniem z Zagłębiem Sosnowiec, które będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Początek o godz. 17:45.

Protokół meczowy
zaległy mecz 22. kolejki Nice 1 Ligi
środa, 4 kwietnia, godz. 19:21, Miejski Stadion Piłkarski w Częstochowie

Raków Częstochowa – Odra Opole 0:0

Sędziował Wojciech Myć (Lublin). Widzów 4000.

Raków Częstochowa: Szumski – Góra, Niewulis, Rachmanow (71. Łabojko), Mondek, Tomalski, Radwański, Figiel, Malinowski, Formella (80. Embalo), Zachara (64. Czerkas).
Trener Marek PAPSZUN.

Odra Opole: Kuchta – Trznadel, Bodzioch, Kowalski, Winiarczyk – Mikinicz (79. Marzec), Bonecki, Habusta, Niziołek (85. Peroński), Wodecki – Ledecky (69. Gancarczyk).
Rezerwowi: Weinzettel, Brusiło, Cverna, Żagiel.
Trener Mirosław SMYŁA.

Żółte kartki: Góra, Mondek, Niewulis, Radwański – Ledecky, Bonecki, Niziołek.

foto: Mirosław Szozda