Nasza drużyna pokonała rywala z Niepołomic w pierwszym tego lata sparingu. Jedynego gola strzelił w 35. minucie Szymon Skrzypczak.

„Skrzypa” wykończył piękną akcję naszego zespołu. Rafał Niziołek przytomnym prostopadłym podaniem uruchomił Tomasa Mikinicza. „Miki” mógł sam uderzać, ale zdecydował się jeszcze zagrać wzdłuż bramki i uczynił to tak dobrze, że nasz napastnik nie miał prawa nie skorzystać z podania słowackiego skrzydłowego.

Tak padł jedyny gol pierwszego tego lata sparingu Odry. Zawody rozgrywane na boisku w Rybniku-Kamieniu – trzeba przyznać – mogły się podobać. Nie brakowało bramkowych szans, swoje stworzyli też rywale, a i niewiele zabrakło, by nasz zespół pokusił się o większą liczbę trafień.

Trener Mariusz Rumak testował w tym meczu trzech zawodników z klubów niższej niż pierwsza klasy rozgrywkowej. Po okresie wypożyczenia do Ruchu Zdzieszowice, znów w niebiesko-czerwonych barwach zaprezentował się Michał Sypek. Optymizmem napawać mogło to, co pokazali trzej zakontraktowani w tym tygodniu zawodnicy: młodzieżowcy Serafin Szota i Jakub Moder oraz bramkarz Michał Szromnik.

Można uśmiechnąć się, że dzisiejszym zwycięstwem w Kamieniu przełamana została pewna długa seria. W meczach z Puszczą ostatnio przecież wyłącznie remisowaliśmy; nieistotne, czy w pierwszej czy drugiej lidze, czy przy Oleskiej czy w Niepołomicach. Zawsze kończyło się podziałem punktów. Tym razem – w starciu z kończącymi krótki obóz zawodnikami z Małopolski – górą była Odra.

Następny sparing rozegramy za tydzień ze świeżo upieczonym beniaminkiem czeskiej ekstraklasy – Slezskym FC Opawa. Ten mecz odbędzie się za naszą południową granicą.

Protokół meczowy
letni mecz kontrolny nr 1
sobota, 23 czerwca, godz. 12:00, boisko w Rybniku-Kamieniu

Puszcza Niepołomice – Odra Opole 0:1 (0:1)
0:1 – Skrzypczak, 35 min

Puszcza Niepołomice: Mleczko – Furtak, Czarny, Szczepaniak, Stefanik, Wójcik, Orłowski, testowany, testowany, testowany, testowany.
II połowa: Mleczko – Bartków, Fryc, Stępień, Ryndak, Uwakwe, Drzazga, Zawadzki, Kuzma, testowany, testowany.
Trener Tomasz TUŁACZ.

Odra Opole: Weinzettel – testowany 1, Kowalski, Bodzioch, Winiarczyk – Habusta, Czyżycki – Mikinicz, Niziołek, testowany 2 – Skrzypczak.
II połowa: Szromnik – testowany 3, Szota, Bodzioch, Brusiło – testowany 1, Bonecki – Wodecki, Moder, testowany 2 – Sypek.
Trener Mariusz RUMAK.

foto: Mirosław Szozda