W 12 kolejce Fortuna 1 Liga przegrywamy na wyjeździe z MKS Puszcza Niepołomice 0-1
Spotkanie odważnie rozpoczęli gospodarze, którzy tuż po rozpoczęciu mieli świetną okazję do wyjścia na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową uderzał Łukasz Spławski jednak dobrze w bramce interweniował Kacper Rosa. Kolejne minuty do gra, głównie w środku pola. W 20 minucie kolejną okazję mieli gospodarze, jednak piłka po strzela z 5 metrów Rakoczego minęła naszą bramkę.  W odpowiedzi w szeregach Odry w krótkim odstępie dwa razy strzelał Arkadiusz Piech, jedna próba okazała się za słaba natomiast strzał głową przeleciał nad bramką Kobylaka. W 35 minucie prawą stroną odważnie w pole karne gospodarzy wbiegł Kacper Tabiś i odegrał piłkę do Dawida Korta, jednak obrońcy Puszczy uprzedzili naszego pomocnika. Trzy minuty później z lewej strony dośrodkowywał Konrad Matuszewski, jednak po strzale głową Piecha piłka przeleciała nad bramką gospodarzy. W 44 minucie z lewej strony pola karnego w pole karne wpadł Piech, jednak  piłkę końcówkami palców na rzut rożny odbił Kobylak.

Początek drugiej połowy to gra głównie środku boiska. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować dogodnej sytuacji do oddania strzału na bramkę rywali. W 63 minucie groźnie strzelał zawodnik gospodarzy ale czujnie na “krótkim słupku” interweniował Rosa. W 66 minucie Odra powinna wyjść na prowadzenie. Piech wyłożył na 4 metr od bramki gospodarzy piłkę Sebastianowi Boneckiemu, jednak nasz pomocnik nie skierował piłki do bramki rywali. Dwie minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie. Jakub Serafin przymierzył z narożnika pola karnego i ładnym strzałem pokonał Kacpra Rosę. Po stracie bramki Odra ruszał do odrabiania strat. W 73 minucie po dośrodkowaniu Szreka na strzał zdecydował się Janus, jednak piłkę zablokowali obrońcy. Odra cały czas próbowała bocznymi sektorami przedostać się pod pole karne gospodarzy. W doliczonym czasie gry Janus zdecydował się na strzał zza pola karnego, jednak górą ponownie bramkarz gospodarzy.

W kolejnym tygodniu Odra rozegra dwa spotkania. W środę w Głogowie zmierzy się z tamtejszym Chrobym, natomiast w niedziele na własnym stadionie podejmie Górnika Łęczna.

12. kolejka Fortuna 1 Ligi Sobota 14.11.2020 r., godz. 12:30, Niepołomice.

MKS Puszcza Niepołomice – Odra Opole 1-0  (0-0)