Od pucharu rozpocznie Odra wyjątkowo mocno wyczekiwany sezon “po awansie”, rywalem będzie Siarka Tarnobrzeg.

Goście to również przeciwnicy z którymi przyjdzie się potykać opolskiej jedenastce na II-ligowym froncie, pierwsze starcie to więc mecz o stawkę i rekonesans w jednym.

W minionym sezonie tarnobrzeżanie zajęli 6 miejsce w II lidze, zdobywając 53 punkty, co wobec kłopotów finansowych i organizacyjnych oraz mocno przemodelowanego składu było wynikiem więcej niż przyzwoitym.

Obecny sezon to już wręcz stabilizacja, przynajmniej jeżeli chodzi o skład, pod innymi wzgędami nadal nie jest najlepiej, więc Siarka rozpocznie ligę z jednym punktem ujemnym za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Skład trenera Furlepy, po awansie i świetnych wynikach w sparingach, czeka teraz pierwsza poważniejsza próba, system pucharowy powoduje, że mecz musi wyłonić zwycięzcę, remis oznacza dogrywkę i ewentualnie karne.

Dzisiejsza rywalizacja da również pierwsze odpowiedzi na pytania o wpasowanie w zespół nowych zawodników, atmosferę na trybunach wzbogacą kibice drużyny przyjezdnej, a stawką rundy wstępnej będzie kolejna runda Pucharu Polski w której na dzisiejszego zwycięzcę czeka Sandecja Nowy Sącz. – czy trzeba wymieniać więcej powodów aby zdecydować się w dzisiejszy wieczór na wizytę przy Oleskiej 51?

Kasy stadionu będą jak zwykle czynne na 2 godziny przed meczem, a ceny biletów wynoszą: 10 zł (normalny) i 3 zł (ulgowy – dla kobiet i dzieci powyżej 13-go roku życia). Zapraszamy na mecz!

Odra Opole – Siarka Tarnobrzeg, 16 lipca 2016, godz 17:30.

Fot. Mariusz Matkowski / www.sportoweopole.pl