Spotkanie z wicemistrzem naszego kraju, którego stawką będzie awans do półfinału Pucharu Polski, odbędzie się przy Oleskiej 12 marca (wtorek). Pierwszy gwizdek o godz. 18:00.

Taką wiadomość przekazał Departament Rozgrywek Krajowych PZPN. Dla Odry ćwierćfinałowe starcie z Jagiellonią będzie zatem trzecim meczem o stawkę w 2019 roku. Wcześniej czekają nas spotkania o ligowe punkty z GKS-em Jastrzębie (2 marca, na wyjeździe) oraz Chojniczanką (weekend 8/9/10 marca, u siebie).

Najlepszy start w Pucharze Polski od sezonu 2000/01, kiedy to Odra zameldowała się w półfinale, zapewniły nam minionej jesieni wyjazdowe wygrane z Ruchem Chorzów (5:1), Polonią Środa Wielkopolska (1:0) i Wisłą Sandomierz (1:0). Jagiellonia zaś po drodze do 1/4 wyeliminowała Lechię Dzierżoniów (1:0), GKS Katowice (1:0 po dogrywce) oraz Arkę Gdynia (2:0). Również drużyna trenera Ireneusza Mamrota wszystkie mecze rozegrała na wyjeździe.

Przypomnijmy, że w tej edycji Pucharu Polski nie ma rewanżów i kwestia awansu do kolejnej rundy rozstrzyga się w jednym spotkaniu. Półfinały PP zaplanowano między 9 a 17 kwietnia, zaś finał – 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Informujemy, że harmonogram sprzedaży biletów na ten hitowo zapowiadający się marcowy wieczór przy Oleskiej opublikujemy w najbliższym czasie. Już teraz możemy z kolei zapewnić, że wszyscy ci kibice, którzy zaopatrzą się w karnet WIOSNA 2019 (sprzedaż na bilety.odraopole.pl trwa), mecz 1/4 oraz ewentualnie 1/2 finału PP zobaczą w ramach karnetu, nie musząc nabywać osobnej wejściówki.

Karnety można kupować już teraz przez internet na bilety.odraopole.pl, a także stacjonarnie w kasach w dniach przedsprzedaży (terminy zostaną szczegółowo ustalone i podane do wiadomości w najbliższych dniach). Odbierać karnety będzie można w kasie nr 3 (VIP/Media/Foto) w dniu pierwszego (lub każdego kolejnego) domowego meczu.

TERMINY 1/4 FINAŁU PUCHARU POLSKI
1. Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk: 27 lutego (środa), godz. 20.30
2. Odra Opole – Jagiellonia Białystok: 12 marca (wtorek), godz. 18.00
3. Raków Częstochowa – Legia Warszawa: 13 marca (środa), godz. 18.00
4. Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica: 14 marca (czwartek), godz. 16.15