Jagiellonia Białystok będzie rywalem Odry Opole w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Klub z Białegostoku to aktualny wicemistrz Polski. W poprzednich fazach białostoczanie wyeliminowali kolejno Lechię Dzierżoniów (1:0), GKS Katowice (1:0 po dogrywce) i Arkę Gdynia (2:0).

Jako przedstawiciel niższej klasy rozgrywkowej, gospodarzem meczu (w tej edycji PP nie ma rewanżów!) będzie Odra. Do tej pory Niebiesko-Czerwoni – podobnie jak białostoczanie – też grali w komplecie na wyjazdach (5:1 w Chorzowie, 1:0 w Środzie Wielkopolskiej i Sandomierzu).

Do 1/4 PP nasz klub dotarł po raz pierwszy od sezonu 2000/01, kiedy to pucharowe zmagania zakończyliśmy po półfinałowym dwumeczu z Górnikiem Zabrze.

Z Jagiellonią po raz ostatni rywalizowaliśmy w sezonie 2006/07, zakończonym awansem rywali do ekstraklasy. W Białymstoku gospodarze wygrali 2:1 (gole Jacka Markiewicza i Remigiusza Sobocińskiego, dla Odry trafił Dariusz Filipczak), zaś w rewanżu przy Oleskiej w obecności 4000 widzów padł bezbramkowy remis.

Trener “Jagi” Ireneusz Mamrot walczył z kolei z Odrą, prowadząc Chrobrego Głogów. W 2014 roku przegrał przy Oleskiej 0:1 po kapitalnym trafieniu Tomasza Wawrzyniaka przewrotką. Obrońcą drużyny z Podlasia jest były gracz Odry, pochodzący z naszego województwa Lukas Klemenz.

Mecz Odra – Jagiellonia odbędzie się w lutym albo marcu. Ramowy termin 1/4 finału PP to dni 26-28 lutego, 5-7 marca i 12-14 marca. W innych parach Raków Częstochowa podejmie Legię Warszawa, Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica, a Górnik Zabrze – Lechię Gdańsk.