Dwóch zawodników Odry Opole miało minionej jesieni udział łącznie przy aż 20 z 26 goli strzelonych przez naszą drużynę!

„Pszczółka”, czyli Marcin Wodecki, a „Skrzypa” – Szymon Skrzypczak oczywiście. Zwracaliśmy już uwagę na odraopole.pl, że takiego ofensywnego duetu w Nice 1 Lidze nie ma nikt inny. Od tamtej pory zostało jeszcze rozegranych kilka kolejek, ale zdanie to nie tylko nie straciło, co wręcz zyskało jeszcze moc.

Rafał Brusiło, prawy obrońca niebiesko-czerwonych, w naszym podsumowującym cyklu „Moja jesień” komplementował zresztą kolegów z przednich formacji. – Z faktami się nie polemizuje – Marcin Wodecki zdobył 9 goli, Szymon Skrzypczak – 6. Ci nasi dwaj ofensywni zawodnicy stworzyli najlepszy duet w lidze, statystycznie najbardziej bramkostrzelny spośród wszystkich drużyn – przyznawał Brusiło.

Rzućmy okiem na te liczby. Wodecki – najlepszy strzelec. Skrzypczak – najlepszy asystent. Obaj otwierają nasza niebiesko-czerwoną klasyfikację snajperów, asystentów, no i zestawienie „kanady”. W tej klasyfikacji kanadyjskiej zgromadzili łącznie 20 punktów. To oznacza, że mieli udział przy 20 z 26 goli strzelonych jesienią przez Odrę. To ponad 76 procent. Imponujące!

GOLE
9 – Wodecki (1 z rzutu karnego)
6 – Skrzypczak (3 z rzutu karnego)
2 – Gancarczyk, Niziołek
1 – Habusta, Nowak, Baran, Peroński, Bodzioch, Winiarczyk
1 – samobójczy (Świerblewski z Pogoni Siedlce)

ASYSTY
3 – Skrzypczak
2 – Wodecki, Brusiło, Nowak, Żagiel
1 – Wepa, Peroński, Winiarczyk

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
11 – Wodecki (9+2)
9 – Skrzypczak (6+3)
3 – Nowak (1+2)
2 – Gancarczyk (2+0), Niziołek (2+0), Peroński (1+1), Winiarczyk (1+1), Brusiło (0+2), Żagiel (0+2)
1 – Habusta (1+0), Baran (1+0), Bodzioch (1+0), Wepa (0+1)

foto: Mirosław Szozda