Wczoraj w Centrum Sportu w Opolu odbył się pierwszy trening w nowym roku drużyny seniorów.

“Jest to trening otwarcia. Po miesięcznej przerwie wracamy na boiska i rozpoczynamy przygotowania do rundy wiosennej. W zajęciach biorą udział niemal wszyscy zawodnicy. Są z nami umieszczeni na liście transferowej Bartłomiej Kolanko oraz Damian Ałdaś, brakuje chorego Adriana Krysiana. Obecni są także nowi gracze Odry – Marcin Wodecki oraz Mateusz Wrzesień” powiedział trener Jan Furlepa.

„Z pierwszą drużyną trenują dzisiaj także juniorzy – Kacper Grądowski, Sebastian Bryłka oraz zawodnik MKSu Gogolin – Kamil Szampera.” dodał II trener Odry Opole Piotr Plewnia.

Podczas zajęć testowani byli także bramkarze, przymierzani do pierwszej drużyny. Byli to Kacper Majchrowski (Stal Brzeg), Adam Wilk (Cracovia), Adam Makuchowski (ROW 1964 Rybnik) oraz Matthew Korziewicz (Stal Rzeszów).

“Dziś na testy do Odry przyjechało czterech 19-letnich bramkarzy. Rozpoczynają treningi razem z pierwszą drużyną i do dziesięciu dni jeden z nich podpisze umowę z klubem i zajmie miejsce Maćka Raniowskiego. Do najbliższej niedzieli wybierzemy dwóch, którzy będą z zespołem do końca przyszłego tygodnia. Najlepszy w naszej ocenie zostanie bramkarzem Odry Opole i pojedzie z drużyną na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia.” powiedział trener bramkarzy Adam Kania.

„Zdecydowaliśmy się na jednoczesne testowanie czterech bramkarzy, gdyż rozbicie tych testów na dwa etapy zajęłoby znacznie więcej czasu, a zależy nam na szybkim i sprawnym domknięciu kadry. Dzięki temu będziemy mieli więcej czasu na przygotowanie nowego bramkarza do modelu gry, który preferujemy oraz stawianych wymagań. Dodatkowo jest to także komfortowa sytuacja dla samych bramkarzy, którzy szybko poznają nasze decyzje i nie będą blokowani przed ew. dalszym szukaniem nowego klubu.” dodał trener Kania.

Pogoda tego dnia nie rozpieszczała. Trening odbywał się pod dyktando zmiennej aury i pokrzyżował zamiary pierwszej drużyny, która miała w planach jeszcze wspólny trening z młodymi piłkarzami Akademii Odry Opole. Trener Jan Furlepa spotkał się jednak z młodymi zawodnikami i przeprowadził z nimi pogadankę na tematy związane z ukochaną przez nich dyscypliną sportu.

[foto-wlasne]