Odra Opole w drugim meczu sparingowym podczas letniego okresu przygotowawczego  przegrała w Chorzowie z Ruchem Chorzów 0:3.

Pierwsza połowa była wyrównana, a bramkarze obu drużyn nie mieli wiele pracy. W drugiej połowie od 65. minuty inicjatywę przejęli gospodarze. W 72. min. strzegącego bramki Błażeja Sapielaka próbował pokonać Piątek, nasz bramkarz odbił strzał, tak jak i błyskawiczną dobitkę Janoszki. Gospodarze kontynuowali akcję i po dośrodkowaniu z lewej strony Daniel Szczepan otworzył wynik spotkania. Gol na 2:0 był dość przypadkowy, ponieważ piłka po słabym strzale, podskoczyła tuż przed rękawicami naszego młodego golkipera, zupełnie go zaskakując. Gol na 3:0 padł po rzucie karnym. Nie pozostaje nic innego tylko zebrać materiały do analizy i spokojnie kontynuować przygotowania do rozgrywek ligowych.

Ruch Chorzów – Odra Opole 3:0 (0:0)

Szczepan 72′, Barański 82′, Janoszka 86′ (k)

Skład Odry – I połowa: Kalinowski – Kędziora, Kostrzycki, Tkocz – Szrek, Łabojko, Paprzycki, Paszkowski, Klec, Klimek – Czapliński;

II połowa: Sapielak – Owsiak, Kostrzycki, Tkocz – Mikinić, Niziołek, Hreben, Marzec, Nowak, Petrak – zawodnik testowany