Do spotkania z krakowską Wisłą zespół Odry przystępuje w całkowicie odmiennych nastrojach niż było to w poprzednim sezonie. Zarówno w rundzie jesiennej, jak i wiosennej piłkarze Białej Gwiazdy byli w czołówce tabeli, a opolanie na jej przeciwnym biegunie. Jak jest dziś? Odra plasuje się na 4. pozycji, Wisła na 10. Odra wygrała 3 spotkania, krakowianie zaledwie jedno.

Bilan bramek: Odra 9:4, Wisła 5:5. Patrząc na poza sportowe aspekty – Wiślacy mają większy budżet klubu, droższych piłkarzy, nowoczesny stadion. Mimo słabego początku ich celem pozostaje awans do Ekstraklasy. Prezes Jarosław Królewski zapewnił, że sztab ma pełne wsparcie Zarządu i nie ma w planach nerwowych ruchów. Była to odpowiedź na postulaty części kibiców dotyczące niezbędnych zmian na stanowisku trenera. Utracili oni wiarę i zaufanie do metod trenera Radosława Sobolewskiego. Kibice Wisły z żalem przyznają, że obawiają się starcia ich błądzących pod bramką rywali Rycerzy Białej Gwiazdy z rozpędzonymi piłkarzami Odry. “Lepszej okazji do pokonania Wisły chyba nie będzie. Zawodnicy bez formy, trener bez pomysłu. Biorąc pod uwagę Waszą (Odry) formę sportową – to Odra jest faworytem piątkowego starcia”.

Niebiesko-czerwoni w czterech dotychczasowych spotkaniach odnieśli 3 zwycięstwa (Resovia Rzeszów, Stal Rzeszów, Podbeskidzie Bielsko-Biała) i jeden raz musieli uznać wyższość rywala (lidera – GKS Tychy). W dwóch meczach Artur Haluch zachował czyste konto. Obronił też rzut karny wykonywany przez rywali. Do bramki rywali trafiało sześciu naszych zawodników (Borja Galán – 3 razy, Maciej Makuszewski – 2 razy, Dawid Czapliński, Wojciech Kamiński, Rafał Niziołek i Piotr Żemło – po jednym razie). Spośród piłkarzy pozyskanych, w trwającym wciąż, letnim okienku transferowym zadebiutowali już Kuba Antczak, Adrian Pyrzycki, Jean Franco Sarmiento, Din Sula i Michał Surzyn. Na swój debiut czekają wciąż bramkarz Józef Burta i obrońcy Patryk Waliś oraz Jiři Piroch.

Transmisja spotkania w telewizji Polsat Sport oraz na platformie Polsat Box Go.

TS Wisła Kraków – OKS Odra Opole

5. kolejka Fortuna 1 Liga, 19.08.2023 godz.: 20:30

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 6,00. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.