“Ponad nami tylko góry” brzmi hasło na fladze kibiców drużyny Podbeskidzia.
Ligowe realia są jednak dosyć brutalne – ponad Góralami w ligowej tabeli jest aż 16 rywalizujących drużyn…

Po przerwie zimowej w Bielsku-Białej podzielili się punktami z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie – Resovią Rzeszów.

Teoretycznie więc zdobyli o punkt więcej od Opolan, ale spoglądając na tabelę brak punktów w Opolu smuci, a w Bielsku-Białej każe ze smutkiem planować wyjazdy w II lidze. Sezon jest jednak długi i możliwe jest wiele wariantów – za rok możemy znów rywalizować w I lidze, bielszczanie mogą spaść (czego im nie życzymy), my możemy awansować…

Stan na dziś jest taki – Odra do Bielska-Białej jedzie jako drużyna zajmująca pozycję dającą prawo gry w barażach o Ekstraklasę. Podbeskidzie jest na siedemnastej pozycji.
W pierwszej rundzie w spotkaniu rozegranym na Stadionie przy Oleskiej niebiesko-czerwoni nie pokazali swojej gościnności i pokonali bielszczan 1:0. Zdobywcą bramki był Piotr Żemło, którego w sobotnim pojedynku rewanżowym zabraknie.
Trener Nocoń nie będzie mógł skorzystać łącznie z 4 zawodników będących w kadrze drużyny… “Żemyk” i Dawid Czapliński z urazami, pauzujący za kartki Kuba Szrek oraz kontuzjowany w Tychach Vittorio Continella, którego pauza potrwa około czterech tygodni. Po ciężkich kontuzjach wracają Konrad Nowak oraz Łukasz Kędziora i ich występ w tym spotkaniu też stoi pod znakiem zapytania.

Jak na drużynę z ambicjami przystało, udający się do Bielska-Białej kibice Odry oczekują od swoich podopiecznych zwycięstwa. Jak będzie przekonamy się wczesnym sobotnim popołudniem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – OKS Odra Opole

21. kolejka Fortuna 1 Liga, 24.02.2024 r. godz.: 12:40

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 2,85. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

Transmisja spotkania:
http://bit.ly/OdraPPV

https://bit.ly/PolsatBoxGoF1L