W najbliższą sobotę „niebiesko-czerwoni” udadzą się do Myślenic, aby rozegrać drugi sparing tego lata. Przeciwnikiem będzie szósty zespół ekstraklasy ubiegłego sezonu – Wisła Kraków.

Wysokie zwycięstwo w pierwszym spotkaniu z GKS Katowice oraz dobra gra naszego zespołu – mimo kilku zmian oraz testów nowych zawodników – sprawiła, że piłkarze w dobrych nastrojach przystąpią do potyczki z „wiślakami”.

– Mógłbym powiedzieć po takim spotkaniu: „Wynik nie ma znaczenia”. Ale nie powiem, bo cieszę się z tego zwycięstwa. To wspaniały bodziec, by ten zespół rozwijać – powiedział trener Mirosław Smyła dla Katowickiego Sportu.

Gospodarze również mają za sobą pierwsze towarzyskie starcie, które zakończyło się wysokim zwycięstwem Wisły 10:1 z Olimpią Wojnicz. Spotkanie odbyło się w ramach jubileuszu 70-lecia Olimpii. „Biała Gwiazda” nie okazała się tego dnia łaskawa dla sędziwego jubilata.

– Szykuje się ciekawy mecz, a najważniejsze, że możemy sprawdzić się w rywalizacji z naprawdę dobrym zespołem, który występuje w ekstraklasie – mówi Marcin Wodecki. Wisła gra bardzo dobra piłkę, ale my chcemy się pokazać z jak najlepszej strony. Sparing z Wisłą traktujemy poważanie jak każdy inny – podsumował „Pszczółka”

W zespole prowadzonym przez hiszpańskiego szkoleniowca – Kiko Ramireza, pojawią się zapewne nowi piłkarze. Wśród nich znajdzie się hiszpański napastnik Carlos López oraz Tibor Halilović, którzy przetestują szyki obronne Odry.

– Na pewno fajnie jest zagrać z drużyną ekstraklasową – mówi kapitan Odry, Tomasz Wepa. Jest to fajna forma sprawdzenia się na tle silnego rywala. Będziemy chcieli pokazać się z dobrej strony, a przede wszystkim realizować zadania, które nakreśli nam trener.

Do składu Odry wraca podstawowy bramkarz Tobiasz Weinzettell, który nie wystąpił w meczu z GKS Katowice. Testowano wówczas w bramce m.in. Grzegorza Wnuka, który ostatecznie trafił do Chojniczanki Chojnice. Najprawdopodobniej Tobi dostanie szansę występu od trenera Smyły przeciwko Wiśle:

– Podchodzimy do tego sparingu jak do każdego innego – mówi Tobiasz. Będziemy chcieli wykonać swoje założenia taktyczne, na tle bardzo silnego przeciwnika. Mecz na pewno będzie ciekawy dla kibiców – podsumował nasz bramkarz.

Sparing rozpocznie się o godz. 11:00.

[rozmawial-sebastian]

/ Graf. www.wisla.krakow.pl