Po rozgrywkach pucharowych pora na kolejny mecz ligowy. W niedziele przed własną publiczności podejmiemy drużynę Zagłębia Sosnowiec.

Po meczu w Pucharze Polski opolanie po raz pierwszy poczuli smak zwycięstwa. Po bramce Miłosza Trojak zdobytym w 98 minucie pokonaliśmy Arke Gdynie. Cieszy zarówno zwycięstwo jak i styl, który był zdecydowanie lepszy w meczu pucharowym niż we wcześniejszych potyczkach w lidze. W lidze po 10 meczach niestety nie zaznaliśmy smaku zwycięstwa i z 3 punktami zamykamy ligową tabele.

Nasz najbliższy rywal po spadku z ekstraklasy zdobyły na jej zapleczu 11 punktów i w tabeli jest  na 15. pozycji. Zespół, który liczył na szybki powrót do elity zaliczył falstart i doszło do sporych roszad w sztabie szkoleniowym.  Ostatni tydzień był w Sosnowcu bardzo gorący z pracą w klubie musiał pożegnać się dotychczasowy kierownik Piotr Caliński oraz trenerzy Radosław Mroczkowski i Tomasza Świderskiego. W meczu z Odrą drużynę poprowadzi asystent Michal Farkaś.

W niedzielnym spotkaniu opolanie będą chcieli pokazać, że dobrą grę taką jak pokazali w meczu pucharowym. Natomiast ekipa z Sosnowca ma do zmazania plamę po meczu z ŁKS Łódź z którym przegrali 0:3.

Po raz ostatni obie ekipy grały ze sobą w sezonie 2017/2018. W spotkaniu w Opolu górą była Odra, która pokonała gości ze śląska 1:0. W rewanżu w Sosnowcu górą byli nasi rywale również 1:0

Odra Opole -Zagłębie Sosnowiec

11. kolejka Fortuna 1 Ligi
Niedziela, 29 września, godz. 18:00, Stadion Miejski w Opolu, Oleska 51.

Sędziuje: Piotr Urban (Legionowo).

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 2.60.

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Mirosław Szozda