W środę na stadion przy Oleskiej w ramach szóstej kolejki Fortuna 1 Ligi przyjeżdża beniaminek rozgrywek Apklan Resovia Rzeszów.

Pierwotnie spotkanie to miało odbyć się w Rzeszowie, jednak ze względów na niespełnianie warunków licencyjnych doszło do zmian w terminarzu i jak na razie wszystkie spotkania piłkarze z Rzeszowa rozgrywają w charakterze gości.
Na inaugurację sezonu pewnie pokonali w Niepołomicach miejscową Puszczę. Z kolejnych czterech delegacji do Łęcznej, Legnicy, Niecieczy i Tych zawsze wracali na tarczy, tracąc przy tym dziesięć bramek przy swoim jednym trafieniu. Resovia jest beniaminkiem 1. ligi. W ubiegłym sezonie zajęła w 2. lidze piąte miejsce, ale po meczach barażowych awansowała na zaplecze ekstraklasy. W finale baraży podopieczni Szymona Garbowskiego pokonałi lokalnego rywala – Stal Rzeszów po dogrywce i rzutach karnych 7:6.
W drużynie z podkarpacia występuje reprezentujący w poprzednim sezonie Odrę – Jarosław Czernysz.
Odra dzięki czterem zwycięstwom z rzędu zajmuje 5. miejsce w tabeli. Do tej pory tylko raz musiała uznać wyższość rywala, jakim był ŁKS Łódź w 1. kolejce. Następnie podopieczni Dietmara Brehmera o jedna bramkę byli lepsi kolejno od Zagłębia Sosnowiec, Stomilu Olsztyn, Sandecji Nowy Sącz oraz w ostatni piątek GKS-u Bełchatów.
Odra Opole – Apklan Resovia Rzeszów

6 kolejka Fortuna 1 Ligi
Sroda, 29 września 2020, godz. 18:30, Stadion Miejski w Opolu ul. Oleska 51.

Sędziuje: Tomasz Wajda (Żywiec).

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi1.95

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Daria Strąk