W niedziele 6 grudnia czeka nas wyjazdowe spotkanie 16. kolejki Fortuna I Ligi. Nasz zespół w Tychach zmierzy się z tamtejszym GKS-em.

Tyszanie w 15. rozegranych spotkaniach zdobyli jak do tej pory 24 punkty. W ostatniej kolejce podopieczni Artura Derbina pokonali u siebie Widzew Łódź 2-1 czym przerwali serię 5 meczów bez zwycięstwa (4 remisy i 1 porażka). Nasz najbliższy rywal to zespół, który zdecydowanie lepiej czuje się na swoim podwórku. Na stadionie przy ul. Edukacji 7 zdobyli 17 oczek a tylko 7 przywieźli z delegacji.

W naszym zespole w niedzielnym spotkaniu do gry powinien wrócić narzekający ostatnio na uraz Arkadiusz Piech. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Kacpra Tabisia, który nabawił się drobnego urazu podczas jednego z treningu. W bieżącym sezonie nasz młody prawy obrońca ma niepodważalną pozycję w składzie niebiesko-czerwonych. Jako jedyny zawodnik rozegrał wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym.
Niedzielne spotkanie będzie 23. w historii rywalizacji z tyszanami. Jak do tej pory opolanie zwyciężyli dziewięciokrotnie, pięć spotkań zakończyło się remisem. Osiem razy ze zwycięstwa cieszyli się tyszanie. Bramki: 28-35 dla GKS-u.
Transmisję z tego spotkania można obejrzeć na platformie Ipla oraz relacji radiowej w Radiu Opole.
GKS Tychy – Odra Opole
16 kolejka Fortuna 1 Ligi
Niedziela 6.12.2020, godz. 17:00, Stadion Miejski w Tychach

Sędziuje: Tomasz Marciniak – Płock

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 3,20

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Daria Strąk