W 1/32 finału Pucharu Polski Odra Opole zmierzy się na własnym stadionie z ekstraklasową Arką Gdynia. 

W czwartkowe popołudnie na boisko przy ul Oleskiej 51 wybiegną dwie drużyny, które w obecnym sezonie w rozgrywkach ligowych nie rozpieszczają swoich kibiców. Opolanie po 10 kolejkach Fortuna 1 ligi z 3 punktami i bez żadnego zwycięstwa zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Ekipa z Gdyni natomiast po 9 kolejkach z 8 punktami zajmują miejsce w strefie spadkowej PKO Bank Polski Ekstraklasa.

Gdynianie w swojej 90-letniej historii dwukrotnie zdobywali Puchar Polski. Po raz ostatni w 2017 roku pokonując na PGE Narodowym w Warszawie po rzutach karnych Lecha Poznań. Co ciekawe w 2018 roku również wystąpili w meczu finałowym jednak musli uznać wyższość warszawskiej Legii.  Zarówno w roku 2017 i 2018 Gdynianie wznieśli do góry Superpuchar Polski.

Ekipa Jacka Zielińskiego słabo rozpoczęła sezon. Jednak w ostatnich trzech meczach wywalczyła sześć punktów i z ostatniego miejsca w tabeli wskoczyła na 14. pozycję. W miniony weekend pokonała w Łodzi zespół ŁKS-u aż 4-1. Wyjazdowe  zwycięstwo poprawiło niezbyt dobre do niedawna humory w żółto-niebieskiej ekipie.

Dotychczas obie drużyny rozegrały ze sobą 24 spotkania. Bilans jest korzystniejszy dla niebiesko-czerwonych, którzy wygrali 8 spotkań, 9 spotkań zakończyło się remisem natomiast Arka 8 razy schodziła z boiska zwycięska. Stosunek bramek 26-22 dla Odry. Ostatnie spotkanie pomiędzy Odrą i Arką odbyło się 3 października 2007. Po bramkach Tomasza Mazurkiewicza i Olgierda Moskalewicz górą przy Oleskiej okazali się piłkarze z Gdyni.

W rozgrywkach Pucharu Polski rozgrywa się tylko jedno spotkanie bez rewanżu. Jeżeli po 90 minutach spotkania wynik remisowy, to zarządzona zostanie dogrywka, a gdy i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia o awansie zadecydują rzuty karne. Jutrzejsze spotkanie w Opolu poprowadzi międzynarodowy sędzia Daniel Stefański. Jego asystentami będą Michał Sobczak oraz Marcin Jakowenko. Sędzią technicznym będzie Pan Damian Sylwestrzak. Ponadto sędzia główny spotkania będzie miał możliwość do skorzystania z systemu VAR, który w trakcie meczu będą obsługiwać Tomasz Musiał i Radosław Siejka.

Odra Opole – Arka Gdynia 
1/32 Totolotek Puchar Polski
czwartek, 26 września, godz. 17:30, Stadion Miejski w Opolu.

Sędziuje: Daniel Stefański (Bydgoszcz).