Przed nami 7 kolejka sezonu 2019/2020. Już jutro naszym rywalem będzie drużyna GKS-u Jastrzębie. Będzie to pierwsze spotkanie pod wodzą Piotra Plewni jako I trenera Odry.

Nasz najbliższy rywal po 6 kolejkach z 7 punktami zajmuję 13 pozycję. Drużyna z Jastrzębia dotychczas odniosła 1 zwycięstwo (z GKS Tychy), cztery razy dzieliła się punktami z rywalami oraz raz musiała uznać wyższość przeciwników.

Nasza drużyna w obecnym sezonie nie rozpieszcza swoich kibiców. W dotychczasowych meczach opolanie zdobyli dwa punkty strzelając przy tym zaledwie jedną bramkę. Po ostatnim meczu Zarząd naszego Klubu podjął decyzje o rozwiązaniu kontraktu z trenerem Mariuszem Rumakiem. Prowadzenie zespołu w najbliższych meczach powierzono dotychczasowemu II trenerowi – Piotrowi Plewnia, którego asystentem został Tomasz Copik – dotychczasowy trener drużyny U-19. Popularny “Copa” w 2009 roku występował w ekipie naszego najbliższego rywala.

Poza zmianami w sztabie szkoleniowym w Odrze zakontraktowano również dwóch nowych piłkarzy więcej TUTAJ. Niestety ze względów proceduralnych zarówno Thijs Timmermans i Germán Ruiz muszą na swój debiut w barwach Odry poczekać do kolejnego meczu.

W poprzednim sezonie Odra dwukrotnie musiała uznać wyższość ekipy ze śląska. Spotkanie w Opolu zakończyło się porażką 1:2, natomiast w Jastrzębiu ulegliśmy 3:1. Najbliższe spotkanie będzie 33 oficjalnym spotkaniem pomiędzy obiema ekipami. Dotychczas zwyciężyliśmy w 10 spotkaniach, 11 meczy zakończyło się remisem oraz w 11 Odra schodziła z boiska pokonana.

GKS Jastrzębie – Odra Opole 
7. kolejka Fortuna 1 Ligi
sobota, 31 sierpnia, godz. 19:00, Stadion Miejski w Jastrzębiu-Zdroju

Sędziuje: Piotr Urban (Warszawa).

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 3,55.

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Mirosław Szozda