Drużyny Fortuny I ligi nie zwalniają tempa. Już w środę zostanie rozegrana 5 kolejka sezonu 2019/2020. Nasz drużyna rozegra trzecie spotkanie wyjazdowe. Rywalem Niebiesko-Czerwonych będzie beniaminek z Bełchatowa. Pierwszy gwizdek o 19:00.

Drużyna GKS-u Bełchatów dobrze weszła w sezon. W czterech meczach zdobyła 7 punktów. Bełchatowianie do tej pory dwukrotnie grali w roli gospodarzy i oba spotkania w stosunku 3:0 rozstrzygnęli na swoją korzyść. Na tarczy z Bełchatowa wracały drużyny z Radomia oraz Olsztyna. Do drużyny z Bełchatowa przed obecnym sezonem dołączył  dobrze znany w Opolu Mateusz Marzec.

Zgoła inne nastroje panują w naszej ekipie. W dotychczasowych meczach zdobyliśmy 1 punkt na rozpoczęcie sezonu w Legnicy. Po serii 3 porażek zawodnicy jak i kibice liczą na przełamanie już w najbliższym meczu. – Każdy zdaje sobie sprawę w jakiej jesteśmy sytuacji, każdy wie co ma robić. Jedziemy tam żeby wygrać ten mecz. Chcemy aby punkty i zwycięstwa dawały nam natchnienie na dalszą część sezonu. Liczymy na wsparcie ze strony kibiców. Zaliczyliśmy falstart  tym sezonie, mam nadzieję, że przełamiemy się w tym meczu i będziemy pieli się w tabeli ku górze – mówi Szymon Skrzypczak, napastnik Odry.

Poprzednio Odra rywalizowała z “Brunatnymi” w sezonie 2016/17. Z Bełchatowa przywieźliśmy wtedy 1 punkt po bezbramkowym remisie. Przy Oleskiej 51 skończyło się naszym zwycięstwem 3:1. Najbliższe spotkanie będzie 9 oficjalnym spotkaniem pomiędzy obiema ekipami. Dotychczas zwyciężyliśmy w 4 spotkaniach, 2 mecze zakończyły się remisami oraz 2 razy schodziliśmy z boiska pokonani.

GKS Bełchatów – Odra Opole
5. kolejka Fortuna 1 Ligi
środa, 21 sierpnia, godz. 19:00, GIEKSA Arena w Bełchatowie

Sędziuje: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Bukmacherzy w roli faworytów upatrują ekipę “Brunatnych”: https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/pilka-nozna/2019-08-21-gks-be%C5%82chatow—o-opole-21955255

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Mirosław Szozda