Wiele ciekawego dzieje się w dziecięcej piłce nożnej z herbem Odry w tle. Nasza szkółka działa zawsze na pełnych obrotach!

Poniżej krótkie relacje z kilku ostatnich dni, szczegóły i zdjęcia jak zawsze na profilu Facebook Akademii Odry Opole. Zapraszamy do lektury i odwiedzin!

1.

Trzecie z rzędu zwycięstwo w Opolskiej Lidze Żaka zanotowali zawodnicy rocznika 2007, którzy grali w Strzelcach Opolskich z tamtejszym Piastem.

Od samego początku mecz układał się po myśli niebiesko – czerwonych, którzy już w pierwszych minutach objęli prowadzenie 2:0. Jedynie w drugiej tercji zawodnicy gospodarzy byli w stanie nawiązać walkę. Trzecia część gry należała wyłącznie do zawodników Odry, którzy raz za razem trafiali do bramki przeciwnika. Całe spotkanie zakończyło sie wynikiem 4:13 (2:3, 2:2, 0:8)!

– Gra chłopaków z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i pewnie prowadzimy grę. Po dzisiejszym meczu prawdopodobnie zostaniemy liderem ligi, czekamy na wyniki pozostałych spotkań tej kolejki – relacjonował tuż po zakończeniu spotkania trener Andrzej Drynda.

Skład Odry Opole: Jakub Michura (2), Szymon Wróblewski(1), Patryk Barosz (1), Mateusz Stefanowski (7), Marcin Kossakowski, Filip Świątek, Tobiasz Matuszok, Max Rogalski, Michał Drozd.

Uwaga! Nabór do Akademii Odry Opole trwa cały rok! (kliknij)

2.

Rozpoczęły się Klubowe Mistrzostwa Województwa rocznika 2009! W cyklu, który składa się z trzech etapów, bierze udział 9 zespołów z całego województwa: NKS Start Namysłów, OKS Olesno, Football Academy Opole, Orlik Prudnik, Rodło Opole, Spiders Krapkowice, Victoria Chróścice, MKS Kluczbork i OKS Odra Opole.

– Po pierwszym turnieju w ogólnej klasyfikacji zajmujemy 5 miejsce. Turniej jest na tyle wyrównany i mocno obsadzony, że jeszcze wiele się może zdarzyć i nie ma co spuszczać głów. W 8 meczach zanotowaliśmy tylko 2 porażki, jednak zbyt wiele punktów uciekło przez remisy, Nasza gra wyglądała naprawdę bardzo dobrze i możemy być dumni z postawy naszych zawodników – podsumował turniej trener Wojciech Działo.

Trzy najlepsze drużyny z każdego rocznika uzyskają awans do ćwierćfinału klubowych Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Mogielnicy. Wielki finał Mistrzostw odbędzie się 11 czerwca 2017 r. na Stadionie Legii Warszawa. Tak więc… mocno trzymamy kciuki!

Skład Odry Opole: Wiktor Chotomski, Jakub Czech, Stanisław Zemełko, Jan Lachnik, Kacper Kołodziejek, Michał Tudyka, Jakub Ochnicki, Julian Gut.

3.

Dużo radości, grad bramek, sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim uśmiechy na twarzach skrzatów są urokiem sparingów organizowanych dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Zawodnicy z rocznika 2010 rozegrali wczoraj mecz kontrolny z równieśnikami z UKP GOL Opole.

– Świetnie było dziś spotkać się z drużyną UKP GOL i właściwie spożytkować niedzielne popołudnie. Większa ilość zdobytych bramek przez drużynę Odry schodzi na drugi plan. Dzielna drużyna z UKP GOL to dla nas dobry i rosnący w siłę przeciwnik do gier kontrolnych. Dziękujemy za super sparing! – podsumował spotkanie trener Kamil Sikora.

Skład Odry Opole: Bartosz Janikowski, Michał Kostrzewa, Jakub Siedlecki, Aleksander Hawryluk, Jakub Wąchała, Wiktor Kulig, Franek Gołda, Bartek Herich, Borys Kary, Adam Bajor, Krzysztof Zieliński.

4.

W deszczową niedzielę podopieczni trenera Macieja Radyjowskiego (rocznik 2008) udali się do Osowca na towarzyskie spotkanie ze swoimi równiesnikami.

Mecz składał się z 3 części po 25 min, a na boisku grało po 6 zawodników. Wynik końcowy miał w tym wypadku drugorzędne znaczenie, gdyż trenerzy koncentrowali się na grze swoich zawodników.

– Chłopcy grali dzisiaj rewelacyjnie. Mądrze budowali akcje od tyłu, korzystali z bramkarza w akcjach 2×1, poruszali się całą szerokością boiska często zmieniając stronę, wykonywali prostopadłe podania, a w tym bardzo duża zasługa naszych rozgrywających. Nie jestem zdziwiony takim przebiegiem meczu. Chłopcy ciężko pracują na treningach, a frekwencja jest niemal 100%. Nasza gra wygląda coraz lepiej. Zawodnikom należą się ogromne brawa za progres jaki poczynili w przeciągu 2 miesięcy – podsumował trener Maciek.

5.

Srogą lekcję otrzymał drugi zespół rocznika 2007, który wysoko przegrał sparing z drużyną Małejpanwi Ozimek.

– W dzisiejszym meczu w Ozimku wypadliśmy bardzo źle będąc tym samym tłem drużyny z poprzedniego, wygranego sparingu. Miejscowa ekipa była lepsza od nas w każdym aspekcie gry i w pełni zasłużenie wygrała to spotkanie. Gratuluję trenerowi Serwuszokowi przygotowania zespołu. Jest to dla nas bolesna lekcja, z której mam nadzieję wyciągniemy wszyscy właściwe wnioski – skomentował po meczu trener Kamil Sikora.

Skład Odry Opole: Igor Grzebieniowski, Oliwier Klohs, Łukasz Łasoń, Jan Mazur, Jakub Paliga, Maciej Król, Szymon Wróblewski, Michał Mróz, Tomasz Koziarski, Paweł Michalski, Maciej Repetowski.