Kadra trenerska Odry Opole stale się rozwija i podnosi swoje kompetencje.

Trener Marek Duraj dołączył do grona trenerów naszego klubu, którzy mogą pochwalić się posiadaniem licencji UEFA A.

Zajęcia podczas kursu organizowanego przez Opolski Związek Piłki Nożnej prowadzili m.in. Mariusz Rumak, Dariusz Pasieka, czy Richard Grootscholten – obecny dyrektor akademii Feyenoordu Rotterdam.

Kurs traktowałbym bardziej w kategoriach inspiracji niż gotowej do użycia wiedzy i jestem z tego tytułu bardzo zadowolony. Jak dobrze wiemy każdy z trenerów pracuje w innych warunkach: sportowych, organizacyjnych, finansowych więc nie sposób jest znaleźć jeden gotowy przepis na sukces, także doświadczenia którymi dzielili się poszczególni prelegenci w tym również trenerzy pracujący w naszym województwie uważam za bardzo cenne – komentuje Marek Duraj

Praca trenera to ciągły rozwój i podnoszenie kompetencji – dodaje Grzegorz Zmuda, trener juniorów Odry, który dostał się na kurs UEFA A.

Tym samym śladem podąża kolejna grupa trenerów opolskiej Odry: o dyplom UEFA B ubiegać się będą trenerzy Akademii : Maciej Radyjowski, Łukasz Twardawa i Bartłomiej Semik, a UEFA C to cel Marcina Niemczyka, który od niedawna prowadzi treningi z grupami naborowymi.

[foto-wlasne]