Data urodzenia: 2 lipca 2004 roku

Miejsce urodzenia: Opole

Pozycja: Środkowy, boczny pomocnik

Wzrost: 178 cm

Waga: 67 kg

W 1. zespole Odry Opole od 4 kwietnia 2022 roku

Liczba rozegranych meczów dla Odry: 1

 

Przebieg kariery:

Drużyny juniorskie: Gwardia Opole, Odra Opole

Drużyny seniorskie: Odra Opole

 

1. Jak rozpoczęła się twoja przygoda z futbolem?

Miałem 5 lat i grałem z dziadkiem na ogródku, tam uczyłem się pierwszych „tricków” i wtedy zakochałem się w piłce.

2. W piłce nożnej najbardziej lubię… , a najmniej lubię…

Najbardziej lubię emocje związane z samą grą i te uczucie po wygranej lub strzelonej bramce – jest to po prostu nie do zapomnienia.

Najmniej lubię, gdy mimo tego że jesteśmy lepsi, to przegrywamy. Zawsze zostaje taki niedosyt i smutek.

3. W jaki sposób najczęściej spędzasz czas wolny?

Zazwyczaj gram na konsoli w Fortnite’a z przyjaciółmi, ale też bardzo lubię chodzić na siłownię w wolnym czasie – uważam to za taki styl życia. Wiele czasu też lubię spędzać z znajomymi na mieście, gdzie zazwyczaj chodzimy coś zjeść.

4. Co sądzisz o Opolu i które miejsca w Opolu odwiedzasz najczęściej?

Opole to bardzo przyjemne, małe miasto. Znajdziesz tu w zasadzie wszystko i wszędzie masz blisko. Najczęściej w Opolu odwiedzam restaurację, basen i siłownię, ale najwięcej czasu i tak spędzam na rynku z przyjaciółmi.

5. Jakie były Twoje odczucia po pierwszym dniu w Odrze?

Największe wrażenie zrobiła na mnie atmosfera która panuje w szatni. Jest niesamowita. Na boisku widać, że obowiązuje zasada: jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Jest to drużyna z historią i z prawdziwego zdarzenia.

6. Z kim z zespołu masz najlepsze relacje?

Z każdym dogaduję się dobrze, lecz ze względu na mój wiek najlepiej dogaduję się z najmłodszymi zawodnikami tj. Maćkiem Wróblem, Błażejem Sapielakiem, Antkiem Klimkiem i Staszkiem Hrebenem.

7. Co byś robił, gdybyś nie był piłkarzem?

Podejrzewam, że kierowałbym siebie w stronę trenera personalnego, bądź po prostu trenera jakiejś drużyny piłkarskiej, ale mógłbym też zostać żołnierzem.

8. Kto jest Twoim ulubionym komentatorem sportowym?

Dariusz Szpakowski.

9. Kto jest dla Ciebie wzorem do naśladowania?

Jeżeli chodzi o kunszt piłkarski to Neymar. Natomiast jeśli chodzi o dyscyplinę i samorealizację to Cristiano Ronaldo, a z osób z którymi mam styczność na co dzień to tata (jeśli chodzi o podejście czysto psychologiczne) i mama, dziadek i babcia (jeśli chodzi o stosunek i zachowanie wobec drugiego człowieka) od każdego staram się wyciągnąć to co najlepsze i przełożyć na siebie.

10. Jaką poradę masz dla dzieciaków, które chcą być piłkarzami?

Nigdy się nie poddawajcie, spełniajcie marzenia i rozwijajcie się. Bądźcie zdyscyplinowani, ale czerpcie jak najwięcej radości z tego co robicie. W każdej „złej” rzeczy starajcie się znajdować pozytyw.