Data urodzenia: 5 maja 2003 r.

Miejsce urodzenia: Bytom

Pozycja: środkowy pomocnik

Wzrost: 180 cm

Waga: 71 kg

W 1. zespole Odry Opole od 15 marca 2019 roku.

Liczba rozegranych meczów dla Odry: 29

Przebieg kariery:

  • Drużyny juniorskie: Rodło Opole, Odra Opole, Gwardia Opole, APN Częstochowa, Raków Częstochowa, Odra Opole, MOSiR Opole, Odra Opole

  • Drużyna seniorska: Odra Opole

1. Jak rozpoczęła się twoja przygoda z futbolem?

Gdy miałem 6 lat tata zaprowadził mnie na pierwszy trening piłkarski do klubu Rodło Opole. Odkąd pamiętam nie rozstawałem się z piłką.

2. W piłce nożnej najbardziej lubię… , a najmniej lubię…

W piłce nożnej najbardziej lubię gdy jest dobra atmosfera po wygranych meczach ligowych oraz gdy granie w piłkę przynosi samą przyjemność, a co za tym idzie punkty w lidze. Oczywiście strzelanie bramek i asystowanie jest rzeczą którą lubi każdy piłkarz, natomiast najmniej lubię przegrywać!

3. W jaki sposób najczęściej spędzasz czas wolny?

W wolnych chwilach lubię obejrzeć dobry film, czy wyjść na spacer z psem.

Często w czasie wolnym jeżdżę na basen i saunę. Lubię również wyjść ze znajomymi do restauracji na dobre jedzenie, posiedzieć i spędzić razem fajnie czas.

4. Co sądzisz o Opolu i które miejsca w Opolu odwiedzasz najczęściej?

Opole jest to miasto, które znam od małego. Moim zdaniem jest naprawdę piękne, można znaleźć mnóstwo miejsc, gdzie miło spędzisz czas.

Wyspa Bolko latem jest miejscem, które często odwiedzam. Znajdziemy tam wiele ścieżek dla pieszych i dla rowerów. Znajduje się tam kawiarnia LABA w której można usiąść, napić się kawy i odpocząć.

5. Jakie były Twoje odczucia po pierwszym dniu w Odrze?

Wchodząc do szatni jako 15 latek na pewno byłem zestresowany, ale na treningu wszystko opadło i było dobrze. Dlatego pierwszy dzień w I drużynie był udany i byłem szczęśliwy, że mogę trenować ze starszymi, doświadczonymi piłkarzami.

6. Z kim z zespołu masz najlepsze relacje?

Najlepsze relacje mam z Błażejem Sapielakiem, ponieważ znamy się od najmłodszych lat i graliśmy razem wcześniej w Akademii.

7. Co byś robił, gdybyś nie był piłkarzem?

Piłkarz to za dużo powiedziane. Mam przed sobą ostatni rok nauki w liceum i maturę. Na razie skupiam się na tym, aby dobrze ją zdać i za bardzo nie myślałem o tym, co by było gdyby nie piłka. Po maturze na pewno będę chciał studiować, a co przyniesie przyszłość, zobaczymy 🙂

8. Kto jest Twoim ulubionym komentatorem sportowym?

Nie skupiam się na komentatorach, gdy oglądam mecze. Ale gdybym miał wybrać, to chyba byłby to Rafał Nahorny, który komentuje Premier League.

9. Kto jest dla Ciebie wzorem do naśladowania?

Wzorem do naśladowania jest dla mnie osoba, która się nie poddaje i z dnia na dzień chce być lepsza. Przykładem takiej osoby jest oczywiście Robert Lewandowski, który przez swoją ciężką pracę doszedł na sam szczyt.

10. Jaką poradę masz dla dzieciaków, które chcą być piłkarzami?

Na pewno, aby ciężko pracowali bo tylko tym mogą dojść na sam szczyt. Wyciąganie wniosków po meczach, treningach na pewno pomoże im w byciu lepszym.