Pojedynkiem z Podbeskidziem Bielsko-Biała opolska Odra zainauguruje sezon 2022/2023 na swoim stadionie przy ul. Oleskiej 51.

Zespół Górali jest wymieniany jako jeden z głównych faworytów do awansu. W pierwszej kolejce podejmował na swoim boisku innego z faworytów – Arkę Gdynia. W I połowie podopieczni Mirosława Smyły stworzyli sobie kilka świetnych okazji, ale na tablicy po 45. minutach widniał wynik 0:0. Po przerwie to Arkowcy grali lepiej i wygrali 1:0, a mogli wyżej, ale rzut karny obronił golkiper Podbeskidzia.

Z przebiegu gry, szczególnie po I połowie, nikt nie wierzył w coś takiego. Wyglądało to bardzo optymistycznie…miłe dla oka…nieskuteczne. W szatni powiedziałem, że wróciły stare demony, że tworzymy sytuacje, możemy tymi sytuacjami ułożyć mecz, wygrywając 1:0, 2:0, bo stać nas było, żeby to się udało i zbudować pewność siebie. No niestety – podsumował na konferencji prasowej trener Podbeskidzia Mirosław Smyła, który był trenerem niebiesko-czerwonych w sezonie 2017/2018  (od 1 lipca 2017 roku do 5 maja 2018 r.).

Niebiesko-czerwoni podobnie jak Podbeskidzie grali z jednym z faworytów do wygrania ligi. Podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach Odra w 1. kolejce musiała uznać wyższość rywali. Bruk-Bet, spadkowicz z Ekstraklasy miał dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale jak tłumaczył trener Piotr Plewnia na konferencji, taki był plan taktyczny. Gospodarze mimo dużego posiadania piłki nie stworzyli wielu groźnych sytuacji bramkowych, ale i tak zdobyli 2 gole. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

W poprzednich latach Odra w pierwszym meczu sezonu przegrywała 0:4 i 1:4, a mimo to zajmowała wysokie miejsca w tabeli. Liczymy na powtórkę z poprzedniego sezonu, kiedy po porażce 1:4 z Miedzią, w 2. kolejce wygraliśmy na wyjeździe 3:0 z…Podbeskidziem.

Poniedziałkowe spotkanie Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała (godz. 18:00) możecie obejrzeć:

  • kupując dostęp do transmisji PPV (część zysków wróci na konto klubu) (LINK)
  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)

Faworytem piątkowego spotkania inaugurującego start rozgrywek Fortuna 1 Ligi jest drużyna gości. Kurs w FORTUNIE na to, że Odra wygra na swoim terenie wynosi 3.30. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.