W siedzibie naszego klubu doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Odrą Opole a Politechniką Opolską, reprezentowanych przez Prezesa Tomasza Lisińskiego oraz Rektora Prof. Marcina Lorenca.

To kolejny duży i ważny krok w realizacji klubowej strategii. Współpraca zakłada wzajemne wsparcie w obszarach organizacyjnych, wizerunkowych, edukacyjnych oraz badawczych, a także stanowi o możliwości intensyfikacji ścieżki rozwoju młodego adepta Akademii Odry Opole.
Jak mówi koordynator projektów sportowych Paweł Jędrzejewski „porozumienie poza treściami merytorycznymi ma też wymiar symboliczny, gdyż Prezes jak i wielu naszych klubowych trenerów z Piotrem Plewnią na czele jesteśmy absolwentami tej Uczelni, i „dzisiaj” po latach wracamy do siebie, żeby wspólnie zrobić coś fajnego dla rozwoju i promocji piłki nożnej oraz naszych zawodników”.