Koniec roku to jak zwykle na czas podsumowań. Na pierwszy ogień sprawdzamy jak w rundzie jesiennej spisywali się nasi bramkarze.

Bramka to jedyna formacja stworzona wyłącznie z Polaków. Najwyższy i najmłodszy z nich jest Józef. Najdłużej w klubie jest Dominik. Najwięcej występów w tym sezonie w I drużynie zaliczył Artur.

Artur Haluch – wystąpił we wszystkich 19 ligowych spotkaniach Fortuna I ligi. Rozegrał łącznie 1710 minut. Aż 8 razy zachowywał czyste konto! W trzech spotkaniach obronił rzuty karne. W październiku i listopadzie wybierany przez kibiców Odry najlepszym zawodnikiem miesiąca.

Dominik Kalinowski – wystąpił w spotkaniu Pucharu Polski przeciwko Stali Mielec. 13 razy był w kadrze meczowej pozostając w gotowości do wejścia na murawę.

Józef Burta – jest stałym bramkarzem występujących w BS IV lidze opolskiej drugiej drużyny naszego klubu.

Ponadto wraz z wymienioną trójką pod okiem trenera Marcina Fecia trenuje jeszcze Adam Wójcik, broniący dostępu do bramki zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów U-19.

Bramka to zdecydowanie formacja do której nikt z kibiców nie może mieć w tym sezonie zastrzeżeń. Niebiesko-czerwoni stracili 17 bramek – najmniej na zapleczu ekstraklasy razem z Lechią Gdańsk.