W 32 kolejce Fortuna 1 Liga przegrywamy w Bielsku-Biała z liderem rozgrywek Podbeskidziem 3-4. Dzisiejsze zwycięstwo zapewniło gospodarzom awans do Ekstraklasy.

Od początku spotkania to podopieczni trenera Dietmara Brehmera narzucali tempo gry, stawiając głównie na posiadanie piłki. Lider starał się kąsać, stwarzając cztery sytuacje bramkowe w przeciągu 20 minut. Odra z kolei nie potrafiła ze swojej dobrej gry wyciągnąć bramek. Taką udało strzelić się chwilę przed tym, jak Podbeskidzie wyszło na prowadzenie. Sędzia liniowy błędnie wskazał jednak spalonego. Chwilę po tej sytuacji bramkę dla Podbeskidzia zdobył Bartosz Jaroch, który precyzyjnie przymierzył z pola karnego. Cztery minuty po nim drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Karol Danielak. Tuż przed przerwą przepiękną bramkę zdobył Patryk Janasik.

Po przerwie w naszej drużynie doszło do jednej zmiany. W miejsce Dawida Błanika pojawił się Jarosław Czernysz. Cztery minuty po wznowieniu gry samobójcze trafienie zaliczył Piotr Żemło.  W 63. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Michał Rzuchowski. Wydawało się, że jest już “po mecze”. W 73. minucie do siatki trafił Szymon Skrzypczak, a osiem minut później bramkę kontaktową dla Odry strzelił Jarosław Czernysz. Niebiesko-czerwoni walczyli do końca, jednak nie udało im się strzelić czwartej, wyrównującej bramki. Pokazali się jednak z bardzo dobrej strony przed ostatnimi dwoma spotkaniami w tym sezonie.

Kolejny mecz Odra  rozegra już w niedziele 19.07.2020 r. o godzinie 18 z Olimpią Grudziądz. Przypominamy również, że wciąż obowiązują limity frekwencji na stadionie, więc zapraszamy do jak najszybszego nabywania wejściówek.