W niedziele dojdzie do dziewiątego spotkania w historii pomiędzy Odrą Opole a Stomilem Olsztyn. Historia pokazuje, że to niewygodny rywal dla naszych piłkarzy.

Historia rozpoczęła się w sezonie 2017/18 kiedy to po raz pierwszy stanęliśmy do rywalizacji z zespołem z Olsztyna. Dwie porażki 2:4 w Opolu oraz 0:2 w Olsztynie chcielibyśmy wymazać z naszej pamięci. W kolejnym sezonie nasi piłkarze odrobinę poprawili statystki. Remis 2:2 w Opolu oraz minimalna porażka 1:2 w stolicy Warmii i Mazur, wprowadziły mały progres w łącznym bilansie. Niestety sezon 2019/2020 ponownie przypomniał opolskim kibicom o pierwszych potyczkach ze Stomilem. Tym razem zanotowaliśmy wysoką porażkę 2:4 w Olsztynie oraz 0:1 przy Oleskiej.

Na pierwsze zwycięstwo ze Stomilem kibice musieli czekać do poprzedniego sezonu. Po bramce Dawida Korta w 34 min spotkania, nasz zespół wywiózł z Olsztyna cenne 3 punkty. Niestety w rewanżu przy Oleskiej ponownie lepsi okazali się zawodnicy Stomilu pokonując niebiesko-czerwonych 2:1. Czas poprawić statystyki!

Bilans: 8 meczów, 1 zwycięstwo – 1 remis – 6 porażek, bramki 16:9 dla olsztynian.

Bilety na mecz OKS Odra Opole vs Stomil Olsztyn do kupienia tylko online: https://bilety.odraopole.pl

Fot.: Mirosław Szozda