Trenerem jest tam Mariusz Misiura. Miasto w latach ’90 sportowo kojarzone z bardzo mocną drużyną koszykówki mężczyzn. Najskuteczniejszym ich strzelcem jest Shuma Nagamatsu z kraju kwitnącej wiśni. Klub ten powstał 1 maja 1923 roku, zatem ponad 100 lat temu. Najbardziej znanym byłym zawodnikiem tego klubu jest Robert Lewandowski. Barwy klubowe to żółty, czerwony i biały. W poprzednim sezonie zespół ten rywalizował w II lidze.

Ostatni mecz rozegrany z tym rywalem to potyczka w ramach Pucharu Polski 9 lat temu. W Opolu, to goście cieszyli się z wygranej 2:1. Opolanie w, tamtym starciu grali od 69 minuty meczu w osłabieniu w wyniku odesłania do szatni za dwie żółte kartki Ivana Udarevicia. Decydującą bramka dla rywali padła w 90 minucie meczu… Wszystkie źródła wskazują, że będzie to pierwsze starcie trenerów Mariusza Misiury i Adama Noconia.

Znicz, bo taką nazwę nosi nasz niedzielny rywal, w ligowej tabeli plasuje się na 15. pozycji. W 16. spotkaniach zdobyli 17 punktów notując aż 9 porażek. W 7 meczach rozegranych w Pruszkowie stracili jednak zaledwie 6 goli. Ofensywa Znicza strzela mało. Są drugą od końca drużyną w klasyfikacji zdobytych bramek. Ofensywny pomocnik Shuma Nagamatsu zdobył w tym sezonie 6 bramek, czyli więcej niż najskuteczniejsi strzelcy naszego zespołu – Borja Galán i Din Sula (po 5 trafień).

Podopieczni trenera Adama Noconia nakręceni pozytywnie przełamaniem krótkiej serii meczów bez punktu do Pruszkowa jadą po trzy punkty. Znicz nie odda ich bez walki, ale do tego pojedynku przystępujemy z pozycji faworyta.

Po wspaniałą zimę!

Transmisja spotkania:
http://bit.ly/OdraPPV

https://bit.ly/PolsatBoxGoF1L

MKS Znicz Pruszków – OKS Odra Opole

17. kolejka Fortuna 1 Liga, 03.12.2023 r. godz.: 18:00

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 2,60. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK