Poznaliśmy plan przygotowań pierwszej drużyny do rundy wiosennej sezonu 2022/23 Fortuna 1 Liga. Łącznie zaplanowano osiem gier kontrolnych i tygodniowy obóz w Wałbrzychu.

Sobotnie spotkanie z Bruk-Bet Termalica Nieciecza było ostatnim meczem o punkty w 2022 roku. Zanim zawodnicy rozjadą się na urlopy będą jeszcze przez dwa tygodnie trenować w Centrum Sportu i rozegrają sparing z naszą drugą drużyną. Spotkanie zostanie rozegranie 23 listopada o godzinie 12:00 na stadionie przy Oleskiej 51 (wstęp wolny).

Drużyna wróci do zajęć 3 stycznia i przez 12 dni będzie trenować na boiskach w Opolu. Na ten etap przygotowań zaplanowane zostały dwa mecze kontrolne z GKS-ami – Katowice i Jastrzębie. W dniach 15-21 stycznia niebiesko-czerwoni będą przygotowywać się do rundy wiosennej na obozie w Wałbrzychu, gdzie rozegrają dwa sparingi. Po powrocie z obozu drużyna będzie kontynuowała przygotowania na swoich obiektach i rozegra jeszcze cztery mecze towarzyskie.

Plan sparingów:
7.01 – GKS Katowice – Katowice,
14.01 – GKS Jastrzębie – Opole,
18.01 – Górnik Polkowice – Wałbrzych,
21.01 – Śląsk II Wrocław – Wałbrzych,
28.01 – Skra Częstochowa i Pniówek Pawłowice (miejsce do uzgodnienia)
3.02 – SFC Opava – Opole
4.02 – Polonia Bytom – Opole.

Pierwszy ligowy mecz po przerwie zimowej zaplanowano na weekend 10-12 lutego. Niebiesko-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.