Rocznym kontraktem z naszym klubem związał się 23-letni obrońca.

Piotr Żemło pochodzi z Giżycka i jest wychowankiem tamtejszych Mamrów. Jako nastolatek znalazł się w zespole Wisły Kraków, rywalizującym w Młodej Ekstraklasie. Pod Wawelem spędził łącznie sześć lat, notując 8 występów w ekstraklasie (2 – wiosną 2014, 3 – w sezonie 2014/15, 1 – wiosną 2016, 2 – jesienią 2016).

W przerwie zimowej sezonu 2016/17 Żemło przeniósł się do Wisły Puławy, w której barwach rozegrał 14 meczów w pierwszej lidze, a 23 – w drugiej lidze.

Nowy nabytek Odry mierzy 190 cm. Może występować zarówno na środku, jak i prawej stronie defensywy. Z naszym klubem związał się kontraktem do 30 czerwca 2019 roku, z opcją przedłużenia go o kolejne dwa lata.

– Piotr ma 23 lata, więc jak na stopera jest jeszcze dość młody i perspektywiczny. Potrafi też dobrze wyprowadzić piłkę. Był wyróżniającym się zawodnikiem drużyny z Puław. Wierzymy, że będziemy mieli z niego pożytek – mówi Ireneusz Gitlar, wiceprezes Odry.

Witamy przy Oleskiej!