Wychowanek naszego klubu będzie prawą ręką trenera Mariusza Rumaka w sztabie szkoleniowym Niebiesko-Czerwonych.

Po odejściu do Lecha Poznań dotychczasowego drugiego trenera, Łukasza Becelli, w naszym klubie zapadła decyzja, że stanowisko to zostanie obsadzone osobą już pracującą przy Oleskiej.

Piotr Plewnia był asystentem kilku szkoleniowców, nabierał doświadczenia. Trener Rumak widzi go teraz w roli drugiego trenera, co i nas niezmiernie cieszy. Dążyliśmy do tego, by nasz były piłkarz, wychowanek, był istotną częścią sztabu pierwszego zespołu. Piotrek zasłużył na to swoją ciężką pracą i oddaniem. Jego serce jest niebiesko-czerwone, taki awans to dla niego też istotna sprawa – mówi Ireneusz Gitlar, wiceprezes Odry Opole.

42-letni Piotr Plewnia jako piłkarz był związany z I zespołem Odry w latach 1996-2002, 2005-06 oraz 2012. Do sztabu szkoleniowego dołączył w grudniu 2013 roku. Jako asystent pracował z trenerami Nemecem, Smółką, Furlepą, Smyłą i Rumakiem. W sezonie 2017/18 – przed zakontraktowaniem Mariusza Rumaka – poprowadził tymczasowo Odrę w meczach ze Stomilem Olsztyn i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Legitymuje się licencją UEFA A. Teraz będzie drugim trenerem.

Taką decyzję podjął klub po odejściu trenera Becelli. To dla mnie wyróżnienie. Zawsze cieszy, gdy idzie się w górę, ale nie ma co za wiele o tym mówić. Trzeba brać się do roboty, zakasać rękawy i zasuwać, byśmy za rok byli wszyscy w lepszych humorach niż obecnie. Życzymy sobie wszyscy, by nasza praca przynosiła jak najlepsze efekty – przyznaje Piotr Plewnia.

Naszemu drugiemu trenerowi życzymy powodzenia w nowej roli!

foto: Mirosław Szozda