Przedstawiciele Polskiego Związku Piłkarzy wręczyli zawodnikom Odry Opole pamiątkowe nagrody związane z plebiscytem Piłkarze Wybierają.

Plebiscyt Piłkarze Wybierają jest wyjątkowy, gdyż głosy oddawane są przez zawodników z danej klasy rozgrywkowej. To oni typują jedenastkę roku, a także wskazują laureatów nagród indywidualnych. Wyróżnienie jest tym bardziej wartościowe, że głosy oddawane są także przez boiskowych rywali.

Przypomnijmy, że do najlepszej jedenastki II ligi zostali wybrani bramkarz Tobiasz Weinzettel oraz obrońcy Łukasz Winiarczyk i Robert Trznadel. Nagrodę indywidualną dla najlepszego młodego piłkarza II ligi otrzymał Aleksander Kowalski.

“Jednym z powodów naszej dzisiejszej obecności w klubie jest plebiscyt Piłkarze Wybierają. Musimy podkreślić, że aż czterech zawodników Odry Opole zdobyło wyróżnienia i jest to bardzo dobry wynik. Chcemy tych zawodników osobiście uhonorować. Drugi powód to spotkanie z klubem, trenerami, piłkarzami. Aktualnie prowadzimy kampanię, która ma na celu uświadamianie piłkarzy o ich prawach i możliwościach. Zachęcamy do edukacji, ale także mówimy o obowiązkach wobec klubu. Należy pamiętać, że przy ewentualnym konflikcie, prawda zawsze leży po środku i każda ze stron musi znać swoje prawa, ale także obowiązki.” powiedział Daniel Archetka z PZP.10

Nagrodzonym zawodnikom raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

[foto-wlasne]