W ostatnim meczu rundy jesiennej na wyjeździe nasz zespół zremisował z Resovią Rzeszów 3:3. Bramkę dającą remis w 94. minucie z rzutu karnego strzelił Rafał Niziołek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 10. minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Bartłomiej Wasiluk długą piłką za linie naszej obrony uruchomił Maksymiliana Hebela, który przy asyście naszych dwóch zawodników zdołał pokonać Mateusza Kuchtę. Strata bramki zadziałała mobilizującą na niebiesko-czerwonych, którzy już cztery minuty po stracie bramki cieszyli się z prowadzenia. Najpierw do piłki odbitej z pola karnego dopadł Maciej Wróbel i strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy, a chwilę później dobre dośrodkowanie Miłosza Trojaka na bramkę zamienił Dawid Czapliński. Kolejne minuty pierwszej połowy to niestety popis nieskuteczności naszych zawodników, którzy zmarnowali kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak zakończyła pierwsza odsłona spotkania. W 53. minucie po strzale głową Mateusza Marca piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki Resovii. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło: niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było w piątkowym meczu w Rzeszowie. Odra nie potrafiła wykorzystać sytuacji do podwyższenia wyniku, to gospodarze najpierw wyrównali, a później wyszli na prowadzenie. W 56. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Rafał Mikulec, a 10 minut później, po analizie VAR do strzału z 11 metra podszedł Bartłomiej Wasiluk i nie dał szans na skuteczną interwencję Kuchcie. Odra ruszyła do odrabiania strat, ale miała problem z wypracowaniem klarownej sytuacji. Dopiero w ostatniej akcji meczu Mateusz Spychała był faulowany w polu karnym gospodarzy i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr od bramki. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Rafał Niziołek co pozwoliło z podkarpacia wrócić z jednym punktem.

17. kolejka Fortuna 1 Ligi, piątek 12.11.2021 r., godz. 17:30

Apklan Resovia Rzeszów – Odra Opole 3:3 (1:2)

Hebel 10′, Mikulec 56′ Wasiluk 66′(rzut karny) – Wróbel 12′, Czapliński 14′, Niziołek 94′

Sędzia: Zbigniew Dobrynin – Łódź

Resovia: Pindroch – Mikulec, Kubowicz, Podhorin, Jaroch, Pietraszkiewicz (Rostkowski 55′) , Soljić, Wasiluk, Eizenchart, Hebel (Wróbel 74′), Strózik.

Rezerwowi: Grabowski, Twardowski, Szymkiewicz, Antonik.

Trener Dawid Kroczek

Odra Opole: Kuchta – Szrek, Kamiński (K), Kostrzycki, Petrak (Spychała 70′), – Trojak, Pawlik (Niziołek 66′), Mikinic (Sauczek 70′), Wróbel (M)(Klimek 47′ (M) , Marzec (Żak 78′), Czapliński.

Rezerwowi: Kalinowski, Żemło, Hreben, Stępien (M).