Początek sezonu nie sprawił naszej drużynie kłopotów, więc dopiero mecz z Chemikiem miał dać odpowiedź na szereg pytań.

Nasi zawodnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami, ale także determinacją, która zaprocentowała i przeważyła szalę na ich korzyść.

Kędzierzynianie, podobnie jak Odra, mieli po 2. kolejkach na koncie 6 punktów oraz kilkanaście zdobytych bramek, bez starty choćby jednej!

Spotkanie stało na wysokim poziomie, a wynik do końca był sprawą otwartą.

Kolejka 1,CHEMIK K-KOŹLE 4:0 MKS GOGOLIN

Kolejka 2, CHEMIK K-KOŹLE 14:0 KS MAŁAPANEW OZIMEK

Kolejka 1, PIAST STRZELCE OPOLSKIE 0:9 ODRA OPOLE

Kolejka 2, OKS ODRA OPOLE 7:0 KS POLONIA NYSA

Mecze z Chemikiem, zwłaszcza wyjazdowe (w ostatniej kolejce minionego sezonu w Opolu wygrała Odra 4:1, a w Kędzierzynie-Koźlu padł remis 2:2), nigdy nie były łatwe, tak też było i tym razem. Każda strata piłki wiązała się z dużym zagrożeniem pod opolską bramką i był to element, który wymaga jeszcze sporego nakładu pracy.

Odra zaczęła bardzo dobrze, od stworzenia tzw. stuprocentowej sytuacji (niewykorzystanej), ale już druga podobna okazja została zamieniona na bramkę.

Niestety jedna z akcji gospodarzy, po rzucie wolnym, zakończyła się wyrównaniem, co trochę przygasiło nasz zespół, ale w drugiej połowie Młoda Odra pokazała ogromną wolę walki.

W 55 minucie, po akcji meczu, zakończonej kapitalnym podaniem w tempo Jagieły, drugiego gola dla Odry zdobył Jakub Maraszek, a kwadrans później, tym razem po stałym fragmencie gry, wynik na 3:1 ustalił Marcin Bergandy.

Kolejne stałe fragmenty gry, szczególnie rzuty rożne, to momenty, kiedy Odra przez dłuższy czas nie potrafiła oddalić zagrożenia od własnej bramki, co skończyło się golem kontaktowym dla Chemika i nerwową końcówką.

Ciężko wywalczone zwycięstwo zostało jednak dowiezione do ostatniej minuty i sprawiło drużynie wielką radość!

Skład Odry: Damian Ziarko – Marcin Jagieła (75’ Rejowski), Marcin Bergandy, Kacper Grądowski, Damian Olszacki, Tobiasz Pietruszka (kpt.), Artur Olejnik (55’ Jackowski)), Jakub Maraszek, Marek Kotula, Grzegorz Grabas (88’ Krzyżowski), Kamil Salatycki (55’ Gracz),

Rezerwowi: Krzysztof Zarzeczański – Piotr Krzyżowski, Jan Matynia, Dejwid Jackowski, Patryk Gracz, Krzysztof Rejowski. Bramki dla Odry: 15’ Salatycki (asysta Grabas), 55’ Maraszek (Jagieła), 69’ Bergandy (Grabas). Żółta kartka Maraszek. Trenerzy: Tomasz Copik, Grzegorz Zmuda.

Pojedynek z Chemikiem to dopiero przedsmak walki z innymi silnymi zespołami, ze szczególnym uwzględnieniem drużyn które w pewnym sensie jedną nogą tkwią jeszcze w Centralnej Lidze Juniorów: Pomologii Prószków (po spadku) oraz MKS-u Kluczbork (po nieudanych barażach o wejście do CLJ).

Za tydzień w Opolu nasi juniorzy podejmą drużynę z Gogolina. Serdecznie zapraszamy na ten mecz!

3. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów (3-4 września 2016)

POLONIA NYSA 2:0 BTP STAL BRZEG

W tabeli (z kompletem zwycięstw) prowadzi Odra Opole (bramki 19:2) oraz PLUKS Pomologia Prószków (17:1), przed Chemikiem Kędzierzyn-Koźle, MKS-em Kluczbork i MKS-em Gogolin, które mają po dwie wygrane. MKS Kluczbork rozegrał dotąd tylko dwa pojedynki, ale zaległe spotkanie z TOR-em Dobrzeń Wielki zostanie prawdopodobnie rozstrzygnięte na korzyść MKS-u, gdyż drużyna z Dobrzenia nie zgłosiła się na mecz.