Czterech zawodników żegna się z Odrą Opole, zaś czterech innych otrzymało propozycję nowych kontraktów.

Z naszego klubu odchodzą Dudu Paraiba, Jakub Moder, Serafin Szota i Marcin Urynowicz. Kontrakt pierwszego z nich został rozwiązany za porozumieniem stron, zaś trzej kolejni wracają do swoich klubów po okresie wypożyczenia.

Dudu trafił na Oleską latem. 34-letni lewy obrońca rodem z Brazylii rozegrał dla Niebiesko-Czerwonych 9 meczów, z czego tylko jeden – minionej wiosny. Znacznie więcej minut na boisku spędził Jakub Moder. 20-letni pomocnik wypożyczony z Lecha Poznań zaliczył 31 występów ligowych oraz 4 w Pucharze Polski. Strzelił 4 gole. 24 spotkania rozegrał zaś Serafin Szota (21 w lidze + 3 w PP). 20-letni obrońca, przebywający aktualnie z kadrą U-20 na mistrzostwach świata, wraca do Zagłębia Lubin. Dobiega też końca wypożyczenie Marcina Urynowicza z Górnika Zabrze. 23-letni napastnik, który został sprowadzony do naszego klubu zimą, pobyt przy Oleskiej zamyka z bilansem 4 występów i 1 gola.

Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za reprezentowanie barw Odry i życzymy powodzenia w przyszłości!

Informujemy z kolei, że czterej zawodnicy otrzymali od naszego klubu propozycje nowych kontraktów. To Rafał Brusiło (w minionym sezonie 20 występów), Tomas Mikinicz (29/2 gole), Rafał Niziołek (37/5) i Szymon Skrzypczak (27/12).

Nasza drużyna rozpocznie okres przygotowawczy 10 czerwca. Niespełna miesiąc później wyjedzie na zgrupowanie do Szamotuł, gdzie trenować będzie od 9 do 16 lipca.

foto: Mirosław Szozda