Marcin Wodecki otrzymał wolną rękę na poszukiwanie nowego klubu, z kolei Aleksander Kowalski ma zielone światło, by udać się na wypożyczenie.

To pierwsze decyzje kadrowe w zespole Odry, jakie zapadły po konsultacjach zarządu, sztabu szkoleniowego i pionu sportowego naszego klubu.

Marcin Wodecki na Oleskiej znalazł się blisko 24 miesiące temu z Legionovii. W 49 występach dla Niebiesko-Czerwonych zdobył 17 bramek. 30-letni boczny pomocnik minioną jesień zakończył z dorobkiem 4 spotkań (po 2 w lidze i Pucharze Polski).

Aleksander Kowalski do Odry trafił jako junior. W pierwszym zespole zadebiutował 16 lipca 2016 roku i od tamtej pory rozegrał 45 meczów. W ostatnim półroczu nie powiększył tego dorobku choćby o jeden występ. Klub poszukuje dla 20-letniego środkowego obrońcy korzystnej opcji wypożyczenia, aby zaliczył jak najwięcej minut, co w przyszłości może przełożyć się na jego regularną grę w barwach naszego klubu.

foto: Mirosław Szozda