Jak co roku, Polski Związek Piłkarzy wybiera najlepsze jedenastki trzech najwyższych szczebli rozgrywkowych naszego kraju. W Nice 1 Lidze wśród nominowanych nie zabrakło licznego grona przedstawicieli Odry Opole.

Bramkarz Tobiasz Weinzettel, obrońcy Rafał Brusiło i Łukasz Winiarczyk, pomocnicy Rafał Niziołek i Marcin Wodecki oraz napastnik Szymon Skrzypczak. Tych sześciu zawodników Odry Opole zostało nominowanych przez Polski Związek Piłkarzy do najlepszej jedenastki Nice 1 Ligi 2017 roku, która zostanie wyłoniona spośród 54-osobowego grona kandydatów.

To XI edycja Plebiscytu Polskiego Związku Piłkarzy “Piłkarze Wybierają”. Zarówno nominacje, jak i późniejsze rozstrzygnięcia, są wynikiem głosowania piłkarzy występujących w Nice 1 Lidze w danym roku.

Dodatkowo, wyróżniony został jeszcze Rafał Niziołek, nominowany w kategorii „Najlepszy piłkarz Nice 1 Ligi 2017”. „Nizioł”, który miał dobry czas zarówno jesienią w Odrze, jak i wiosną w MKS-ie Kluczbork, znalazł się obok czterech innych kandydatów do tego miana – Igora Angulo (Górnik Zabrze), Rafała Figiela (Raków Częstochowa), Wojciecha Łobodzińskiego (Miedź Legnica) i Mateusza Machaja (Chrobry Głogów).

Przypomnijmy, że w poprzednim roku Odra dała o sobie znać w plebiscycie dla drugoligowców. W jedenastce 2016 roku znaleźli się Tobiasz Weinzettel, Robert Trznadel i Łukasz Winiarczyk, zaś Aleksandra Kowalskiego wybrano najlepszym młodym piłkarzem drugiej ligi.

Plebiscyt Polskiego Związku Piłkarzy jest o tyle prestiżowy, że głosy w nim oddają sami zainteresowani, czyli zawodnicy. Laureaci plebiscytu zostaną ogłoszeni 15 stycznia. Więcej – TUTAJ. Trzymamy kciuki!

foto: Mirosław Szozda