Kontrakt z Odrą podpisał dziś 27-letni napastnik, który ostatnie dwa sezony spędził w Chrobrym Głogów.

Nowy snajper niebiesko-czerwonych to piłkarski obieżyświat. Przed sezonem 2007/08 przeniósł się z Promienia Opalenica do hiszpańskiego Murcia Deportivo i został za granicą na długie lata. W Holandii występował w SC Heerenveen i Willem II Tilburg, na Białorusi – w FK Mińsk i Szachtiorze Soligorsk, choć rozdział kariery spędzony u naszych wschodnich sąsiadów przedzielony był pobytem w Zawiszy Bydgoszcz, w barwach którego zaliczył 6 występów w ekstraklasie.

Po powrocie z Białorusi wylądował na rodzinnym Dolnym Śląsku – w Głogowie, gdzie spędził dwa sezony. Ich bilans to 48 meczów i 9 goli. Ten poprzedni zakończył z dorobkiem 7 bramek w 32 spotkaniach, będąc podstawową „dziewiątką” Chrobrego. Wcześniej rolę tą pełnił Maciej Górski, dziś znany już z boisk ekstraklasy. Wojciechowski rozstał się z głogowianami, ale pozostanie w pierwszej lidze. Z Odrą związał się kontraktem do 30 czerwca 2018.

Dla naszego klubu pozyskanie napastnika było jednym z priorytetów tego okienka transferowego. Wcześniej dwuletnią umowę przy Oleskiej podpisał Szymon Skrzypczak, wiosną jedynie wypożyczony z Górnika Zabrze. Odrę opuścili z kolei Dawid Wolny – na wypożyczenie do Kluczborka – oraz Łukasz Staroń, którego kontrakt wygasł z końcem czerwca.