Niespełna 28-letni obrońca związał się z naszym klubem kontraktem do 30 czerwca 2020 roku.

Kilku stoperów po sezonie pożegnaliśmy, dlatego szukaliśmy zawodnika na tę pozycję. Prowadziliśmy rozmowy i cieszymy się, że udało nam się je sfinalizować. Paweł był wyróżniającym się zawodnikiem w pierwszej lidze, ma przeszłość ekstraklasową. Liczymy, że będzie filarem naszej defensywy – mówi Ireneusz Gitlar, wiceprezes Odry.

Paweł Baranowski urodził się 11 października 1990 roku. Pochodzi z Suwałk. Jest wychowankiem Wigier, występował też w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Stomilu Olsztyn, GKS-ie Bełchatów i niemieckim Erzgebrige Aue. Poprzedni sezon spędził w Olsztynie. Środkowy obrońca rozegrał 33 mecze (wszystkie w wyjściowym składzie) i strzelił 2 gole. W ekstraklasie ma na koncie 48 występów i 2 bramki.

To czwarty letni nabytek Odry. Wcześniej na Oleską trafili Serafin Szota, Jakub Moder i Michał Szromnik.

Paweł Baranowski związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem. Witamy przy Oleskiej!

foto: archiwum własne