Blisko 21-letni zawodnik przenosi się do naszego klubu na zasadzie transferu czasowego z Błękitnych Wronki.

W umowie rocznego wypożyczenia Patryka Janasika na Oleską nasz klub zastrzegł sobie opcję pierwokupu. Nowy nabytek Odry urodził się 25 sierpnia 1997 roku, dlatego w nadchodzącym sezonie nie będzie mu już przysługiwał status młodzieżowca.

Ostatnie 3,5 sezonu Janasik spędził poza klubem z Wronek. Występował w juniorach i rezerwach Lecha Poznań, zaliczając 57 meczów i 5 goli na poziomie trzeciej ligi. W minionym roku bronił barw GKS-u Bełchatów. W drugiej lidze zanotował 27 spotkań i zdobył 2 bramki.

W Odrze Janasik pojawił się na początku okresu przygotowawczego. Zagrał w zwycięskim sparingu z Puszczą Niepołomice – w pierwszej połowie na prawej obronie, a w drugiej – na środku pomocy.

To piąty zawodnik – o Serafinie Szocie, Jakubie Moderze, Michale Szromniku i Pawle Baranowskim – który tego lata trafił na Oleską. Witamy i życzymy sukcesów!

foto: archiwum własne