W świąteczny czwartek Opole zyskało Honorowego Obywatela. To Antoni Piechniczek.

Wybitny trener, który doprowadził reprezentację Polski do 3. miejsca na mistrzostwach świata w 1982 roku cztery lata swojej kariery szkoleniowej spędził w Opolu, w naszej Odrze. Starsi kibice z rozrzewnieniem pamiętają co zrobił dla Odry w latach 1975-79. Awans do krajowej elity w 1976 roku, zdobycie Pucharu Ligi rok później czy też wspaniała pierwsza część sezonu 1978/79, kiedy to Odra po rundzie jesiennej była na czele tabeli ekstraklasy.

Nie mam wątpliwości, że nie otrzymałbym szansy poprowadzenia kadry narodowej, gdyby nie praca w Odrze – podkreślał po raz kolejny Pan Antoni podczas uroczystości w opolskim ratuszu czy później podczas benefisu w Studenckim Centrum Kultury zorganizowanym przez Opolski Związek Piłki Nożnej oraz regionalny oddział TVP.

Mieszkający w Wiśle trener Piechniczek zaszczytny tytuł otrzymał w dniu swoich 76. urodzin. W Odrze zostawił wiele serca, jest znakomitym ambasadorem naszego klubu i miasta. Zresztą związany jest też rodzinnie z Opolem, bo w naszym mieście mieszka jago córka Justyna z mężem i dziećmi. Pan Antoni jest więc częstym gościem w Opolu.

– W Odrze spędziłem wspaniałe cztery lata i zawsze z wielkim sentymentem będę wspominał ludzi, z którymi miałem okazję współpracować – zaznaczał jubilat. – Dziękuję więc za to wyróżnienie. To dla mnie ogromny zaszczyt.

Panie Antoni, gratulujemy zaszczytnego tytułu. Dziękujemy za wszystko co Pan zrobił dla Odry i życzymy wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

foto: materiały prasowe Urzędu Miasta