Po porażce z Puszczą, w niedopuszczalnym stylu, piłkarze Odry grają już nie tylko o możliwość gry w barażach o Ekstraklasę, ale także zakończenie niechlubnej serii.

W poprzedniej kolejce przegrały zespoły zainteresowane grą w barażach: ŁKS, Sandecja, GKS Tychy i niestety Odra. Po 11 meczach bez wygranej, w spotkaniu z Sandecją przełamało się Podbeskidzie, które ponownie włączyło się do gry o baraże.

Porażkę poniósł również gospodarz niedzielnego meczu z Odrą, czyli GKS Jastrzębie. Była to o tyle bolesna porażka, bo poniesiona z bezpośrednim rywalem w grze o utrzymanie – Górnikiem Polkowice. W praktyce oznacza ona spadek zespołu ze Śląska do 2. ligi. Nawet matematyczne szanse na utrzymanie się Jastrzębskiej GieKSy w Fortuna 1 Lidze są iluzoryczne. Jak obliczył Paweł Mogielnicki z serwisu 90minut.pl ryzyko spadku zespołu z Jastrzębia wynosi 99,994%. Zawodnicy z Jastrzębia będą więc grali nie tyle o punkty, ale o  jak najlepsze zaprezentowanie własnej osoby przed obserwującymi ich skautami, w celu znalezienia nowego pracodawcy w kolejnym sezonie na poziomie Fortuna 1 Ligi. Paradoksalnie, może to sprawić, że gospodarze niedzielnego meczu zaprezentują się lepiej niż do tej pory.

W związku z tym, że Odra nie wygrała z zielono-czarno-żółtymi od września 2015 roku (o czym przeczytasz TUTAJ), duże grono naszych kibiców wybaczy wiele, byle tylko w końcu wygrać z tym rywalem. Ewentualne, niedzielne zwycięstwo OKS-u, przypieczętowujące spadek Jastrzębia z ligi byłoby dla sympatyków naszego klubu zadośćuczynieniem  za niemal 7 lat bez wygranej z tą drużyną. Z informacji jakimi dysponujemy, wynika że na  wyjazd do Jastrzębia wybiera się spora, bo ponad 80-osobowa ekipa. Żyje ona tym meczem od dłuższego czasu. Kibice opolskiego zespołu liczą, że piłkarze staną na wysokości zadania.

Niedzielne spotkanie GKS Jastrzębie – Odra Opole (godz. 15:00) możecie obejrzeć:

  • kupując dostęp do transmisji PPV (część zysków wróci na konto klubu) (LINK)
  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra w Jastrzębiu z miejscowym GKS-em wynosi  2.60 co oznacza, że bukmacherzy dają naszemu zespołowi większe szanse niż rywalom. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> (LINK)

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.