Dwa przeciwległe bieguny ligowej tabeli – tak można dobrze opisać sytuację przed ostatnim jesienno-wiosennym starciem Fortuna I ligi.

Niebiesko-czerwoni udadzą się do Rzeszowa, by stawić czoła miejscowej Resovii. Odra zajmuje w
tabeli obecnie 3 pozycję, Resovia też jest trzecia, ale od końca…

W 17 spotkaniach rzeszowianie stracili aż 32 bramki, co jest najgorszym wynikiem w lidze. Prawie dwie bramki w każdym meczu! Dla porównania przypomnijmy, że Artur Haluch wyciągał piłkę z własnej bramki zaledwie 16 razy!

Pierwsze ligowe starcie Odry z Resovią, to pewne zwycięstwo naszej drużyny 3:0. Wszystkie bramki padały w drugiej połowie meczu, a ich strzelcami byli kolejno “Czapla”, “Maki” i Borja. Był to ostatni weekend lipca.

Co warto wiedzieć o naszych rywalach? Na ławce trenerskiej zasiada Rafał Ulatowski, który pracę w Rzeszowie rozpoczął zaledwie 12 dni przed meczem z Odrą. W poprzedniej kolejce zaliczył falstart przegrywając ze Zniczem 1:2.

Co ciekawe drużyny prowadzone przez trenera Ulatowskiego nigdy nie potrafiły pokonać drużyn
zawiadywanych przez trenera Adama Noconia! Lech II Ulatowskiego musiał uznać wyższość Olimpii Elbląg (0:4) i Chojniczanki Chojnice (0:3) Noconia. Raz udało się zremisować 1:1. Te spotkania miały jednak miejsce w poprzedniej dekadzie, a w piłce nożnej nawet tydzień to dużo…

Sztab szkoleniowy Odry staje przed ciekawym wyzwaniem zastąpienia pauzującego za żółte kartki Borjy Galána. Kto dostanie swoją szansę w tym ostatnim w roku kalendarzowym, ostatnim przed przerwą zimową spotkaniu?

Miniona – rozgrywana w niskiej temperaturze powietrza kolejka „zaowocowała” bramkami w każdym spotkaniu. 2 mecze kończyły się wynikami 1:0, ale jednocześnie również dwa zaoferowały widzom po 4 trafienia.

Po punkty, po dobre morale na całą zimę, po ligowe podium. Do boju Odro!

Transmisja spotkania:

Resovia Rzeszów – OKS Odra Opole

19. kolejka Fortuna 1 Liga, 15.12.2023 r. godz.: 18:00

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 2,36. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK