Po 4 kolejkach zawodnicy trenera Andrzeja Dryndy wysunęli się na czoło tabeli! Reszta Akademii też nie próżnowała.

1.

Zawodnicy Odry Opole (2007) wygrali kolejny mecz w Opolskiej Lidze Orlika.

Tym razem w pokonanym polu zostawili drużynę Football Academy Opole!

– Po kilku ostatnich bardzo dobrych meczach dzisiaj gra nie układała się najlepiej. Wiele błędów w obronie wyratował dobrze spisujący się w bramce Tobiasz Matuszok. Mimo gorszej dyspozycji nasz zespół wygrał 8:5 (0:0, 4:3, 4:2). Przed meczem wiedziałem, że trener Krzysztof Białek wystawi kilku młodszych zawodników z rocznika 2008, dlatego zagraliśmy bardziej ofensywnym ustawieniem. Od początku spotkania było widać, że gra nie idzie po naszej myśli. Próbowaliśmy jednak grać odważny futbol i ostatecznie wynik stawia nas ponad rywalami – podsumował trener Andrzej Drynda.

Skład Odry Opole: Tobiasz Matuszok (br), Filip Czechowski (1), Dorian Lis (1), Michał Drozd (1), Bartosz Rugała (2), Jakub Michura (3), Jakub Augustyniak, Max Rogalski, Filip Świątek, Szymon Krawczyk, Łukasz Kokoszka.

Odwiedź dedykowaną stronę: oswietlodrę.pl

Głosuj na projekt Odry Opole (nr 5): dialog.um.opole.pl

2.

Zacięta rywalizacja podczas szlifowania formy, walka od pierwszej do ostatniej minuty, wspaniała zabawa i dużo bramek – tak pokrótce można opisać dwumecz pomiędzy zawodnikami z rocznika 2009 Odry Opole (grupa B) oraz Uczniowskim Klubem Piłkarskim “Gol”.

Mecze stanowiły doskonałą jednostkę treningową dla zawodników, trenerom natomiast dały odpowiedzi na wiele pytań związanych z formą młodych piłkarzy! Trenerzy bardzo dziękują UKP “Gol” za spotkanie!

Skład Odry Opole: Łukasz Leonczak, Oskar Majer, Max Kowalski, Maks Binkowski, Franek Stanisławiszyn, Wiktor Czarnecki, Karol Palkowski, Wojtek Orzechowski, Szymon Okupniak, Emil Tomsza

3.

Od trzech zwycięstw z rzędu i bilansu bramek 10-1 rozpoczęli udział w Klubowych Mistrzostwach Opolszczyzny zawodnicy z rocznika 2008. Niestety zamiast pójść za ciosem, podopieczni Macieja Radyjowskiego w kolejnym meczu zanotowali tylko remis co było początkiem ich kłopotów. W kolejnych meczach niebiesko-czerwoni zaczęli popełniać masę błędów, co kończyło się szybką utratą bramek, która biegiem poszczególnych spotkań stawała się niemożliwa do odrobienia.

Z bilansem 3 zwycięstw, 1 remisu i 3 porażek zawodnicy Odry Opole zajęli 4 miejsce w turnieju, w którym uczestniczyły również następujące zespoły: Start Namysłów, TOR Dobrzeń Wielki, MKS Kluczbork, Stal Brzeg, OKS Olesno, Orzeł Źlinice, Piast Strzelce Opolskie.

– Szczerze, jestem rozczarowany po turnieju. Chłopcy ciężko pracują na treningach, zrobili ogromny postęp w ostanim czasie i tak po prostu nie zaslugują na to co się stało. Pierwsze 3 mecze graliśmy bezbłędnie, konsekwentnie wykorzystując błędy przeciwników i strzelając dużo bramek. W meczu ze Źlinicami jeden błąd zaważył na wyniku meczu. Ciężko jest wygrać mecz, jeśli po minucie gry przegrywa się 2-0 jak to było podczas meczu z Brzegiem. Po ciężkiej walce udawało nam się łapać kontakt, po czym następował kolejny nasz błąd i traciliśmy bramkę, co jeszcze bardziej wybijało chłopaków z rytmu. Tak samo było w meczu z Namysłowem i z Piastem. Szczególnie boli przegrana w ostatnim meczu ze Strzelcami, bo bramki jakie traciliśmy nie były wypracowane przez rywala, a były „prezentami” jakie im podarowaliśmy. Nie można się załamywać i dalej trzeba ciężko pracować na treningach, co powtarzam zawsze moim zawodnikom – podsumował trener Maciek.

Przebieg turnieju:

Odra Opole 4 – 1 OKS Olesno ( Trepka, Dzierżan, Nowicki 2x), Odra Opole 3 – 0 MKS Kluczbork ( Dzierżan 2x, Nowak), TOR Dobrzeń Wielki 0 – 3 Odra Opole ( Dzierżan, Nowicki, Nowak), Orzeł Źlinice 1 – 1 Odra Opole ( Dzierżan), Stal Brzeg 5 – 2 Odra Opole ( Przysiecki, Nowak), Start Namysłów 5 – 3 Odra Opole ( Dzierżan, Nowicki 2x), Odra Opole 1 – 3 Piast Strzelce Opolskie ( Nowak).

Skład Odry Opole: Paweł Skrzyniarz, Franek Łodziński, Mateusz Trepka, Bartosz Szul, Wiktor Nowicki, Marcel Dzierżan, Michał Przysiecki, Wiktor Braczkowski, Oskar Lonc oraz Mateusz Nowak.