Od mocnego akcentu rozpoczęli nowy sezon juniorzy Odry Opole startując w silnie obsadzonych zawodach w Częstochowie.

Drużyna wznowiła treningi na początku minionego tygodnia, a już 2 sierpnia piłkarze udadzą się na krótki (5 dni) obóz do Pokrzywnej. Na zgrupowanie w Góry Opawskie – którego celem będzie zgrywanie i integracja grupy – pojadą prawdopodobnie tylko zawodnicy potwierdzeni do gry w nowym sezonie.

Zanim to jednak nastąpi trenerzy Zmuda i Copik zabrali wczoraj pod Jasną Górę zespół złożony z 20 piłkarzy.

Rywalami Odry w V Memoriale im. Jana Basińskiego byli juniorzy: Rakowa Częstochowa, Gwarka Zabrze (CLJ), SMS-u Łódź (CLJ), Korony Kielce (CLJ) i Rekordu Bielsko-Biała.

W opinii trenera Tomasza Copika był to bardzo pożyteczny wyjazd: – Nie patrzyliśmy na wynik, chodziło o to, żeby zgrać drużynę i przyjrzeć się nowym zawodnikom, szczególnie z rocznika 1999, który przyszedł do nas z MKS MOSiR Opole, chociaż jest też kilku piłkarzy spoza najbliższego opolskiego kręgu.

– Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, trwały po 35 minut, zmiany były hokejowe, daliśmy pograć praktycznie wszystkim zawodnikom, gdyby nie to, że dwa razy bramki traciliśmy 2 minuty przed końcem meczu, to nasz wynik mogły być jeszcze lepszy. Najważniejsze było jednak, aby sprawdzić jak wyglądamy na tle drużyn spoza Opolszczyzny, a w silnej stawce zrobiliśmy bardzo pozytywne wrażenie – dodał trener Tomasz.

Mecze z udziałem Odry:

Raków Częstochowa – Odra Opole 0:2 (0:1), Grabasz 7’, asysta Błażejewski, Ostrowski 29’, asysta Bryłka,

Gwarek Zabrze – Odra Opole 1:1 (0:1), Maraszek 9’, asysta Ostrowski (rzut rożny), bramka stracona 33’,

Rekord Bielsko-Biała – Odra Opole 1:1 (0:1), Salatycki 4’, asysta Matyja, bramka stracona 23′,

SMS Łódź – Odra Opole 1:0 (0:0), bramka stracona w 33’,

Korona Kielce – Odra Opole 1:0 (1:0), bramka stracona w 15’.

Skład: Damian Ziarko, Kamil Salatycki, Grzegorz Gadecki, Sebastian Bryłka, Grzegorz Grabasz, Damian Olszacki, Przemysław Chodorek, Piotr Krzyżowski, Kacper Grądowski, Krzysiek Zarzyczański, Przemysław Błażejewski, Michał Sypek, Aleksander Kowalski, Mark Fryderyk Di Maggio, Tobiasz Pietruszka, Jan Matyja, Jakub Maraszek, Piotr Ostrowski, Jakub Mutke, Dawid Jackowski.

Wszystkie mecze rozgrywano na obiektach “Rakowa” Częstochowa, Jan Basiński to piłkarska legenda klubu.

Fot. Elżbieta Pelc