W drodze po awans do I ligi, opolską Odrę czeka kolejne trudne zadanie. W najbliższą sobotę na przeszkodzie stanie poznańska Warta.

Poznaniacy podobnie jak Odra, rozpoczęli rundę wiosenną od cennego zwycięstwa. W Bytomiu pokonali Polonię 2:1 oddalając się na moment od strefy spadkowej. Warta okupiła zwycięstwo stratą Tomasza Jankowskiego, który otrzymał czerwoną kartkę i będzie pauzował w spotkaniu z Odrą. Formą w Bytomiu błysnął Mateusz Broź. Napastnik Warty zdobył dwie bramki dając trzy punkty jego drużynie.

Opolanie wyjadą do Poznania pełni wiary w zwycięstwo. Inauguracyjne zwycięstwo na wiosnę z silną Olimpią Elbląg dodało naszym piłkarzom przekonania, że druga runda może być równie udana jak jesień ubiegłego roku. Długie oczekiwanie na pierwszy mecz oraz emocje towarzyszące spotkaniu z Olimpią, są już za „niebiesko-czerwonymi”. Sami piłkarze śmiało deklarują, że najbliższe wyjazdowe spotkanie nie będzie należało do łatwych, jednak gra o pełną pulę, to priorytet naszych zawodników. Dodajmy, że w Poznaniu będzie mógł wystąpić wielki nieobecny w meczu z Elblągiem – Marek Gancarczyk.

Mecz z Wartą będzie 14. w historii obu zespołów. Bilans pojedynków wypada na korzyść naszego zespołu. W Poznaniu na 6. rozegranych spotkań o punkty, zanotowaliśmy 1 zwycięstwo, 3 remisy oraz 2 porażki. SUMA: 13M, 6Z – 5R – 2P, 21:9

Warto przypomnieć, że w pierwszej części obecnego sezonu Odra zwyciężyła Wartę aż 4:1. Festiwal strzelecki już w 1 min spotkania, golem wspomnianego wyżej Marka Gancarczyka. Wierzymy, że i tym razem Marek wpisze się na listę strzelców, niekoniecznie w pierwszych sekundach spotkania.

Początek meczu: 11 marca godz. 14:00 – Stadion Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej.