W meczu 16 kolejki Fortuna 1 Liga przegrywamy z Olimpią Grudziądz 3:1.

Spotkanie w Grudziądzu rozpoczęło się od ataków miejscowych. Pierwsza groźna akcja w siódmej minucie gry Haydarego została zatrzymana przez Wdowika, który został upomniany żółtą kartką.  Z rzutu wolnego uderzał Handzlik jednak na posterunku był Rosa. Kolejne minuty to kilka rzutów rożnych dla Olimpii jednak za każdym razem piłkę wybijali nasi obrońcy. W 20 minucie pierwszą groźną akcje Odry strzałem zza pola karnego zakończył Piech. Kolejne minuty to akcje z obu stron boiska. Strzały Wypycha i Piecha z naszej strony. Największe zagrożenie ze strony Olimpii siali Handzlik, i Monterde.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Odry. W 56 minucie z kontrą wyszli gospodarzy i objęli prowadzenie.  Monterde oddał strzał, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do naszej bramki. W 62 minucie Arkadiusz Piech doprowadził do wyrównania. Nasz napastnik otrzymał piłkę tuż przed bramkę rywali i z 3 metrów pokonał bramkarza miejscowych. Po chwili kolejną akcję Odry strzałem zakończył Błanik jednak dobrze obronił Lemanowicz.

W 74 minucie ponownie na prowadzenie wyszła Olimpia. Ciechanowski dośrodkował, a Haydary dostawił nogę i piłka wpadła do naszej bramki. W 81 minucie spotkania urazu nabawił się wprowadzony 120 sekund szybciej Ruiz. Uraz okazał się na tyle poważny, że Hiszpan nie mógł kontynuować gry i Odra z konieczności kończyła mecz w 10.
W 85 minucie padła trzecia bramka dla Olimpii. Maciej Kona strzałem z dystansu pokonał Rose i odebrał opolanom nadzieję na korzystny wynik w Grudziądzu.

Protokół meczowy:

16. kolejka Fortuna 1 Ligi
Sobota, 02.11.2019 r., godz. 17:00, Grudziądz

Olimpia Grudziądz – Odra Opole 3:1 (0:0)

Monterde 56′, Haydary 74′, Kona 85′ – Piech 62′.

Sędziował:Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Olimpia Grudziądz: Lemanowicz – Wawszczyk, Ciechanowski, Szywacz, Duriska – Kona, Handzlik, Monterde (Augusto 72′), Van Haaren (Ziętarski 60′) – Haydary, Maloku (Kamiński 60′).

Rezerwowi: Sapela, Pfertzel, Twarowski, Ocenas, Janczukowicz, Bogusłąwski.
Trener Jacek Trzeciak .

Odra Opole: Rosa – Janasik, Wypych, Kamiński (Kpt), Wdowik – Winiarczyk (Mikinic 65′), Trojak, Timmermans (Adamec 59′), Błanik (Ruiz 79′), Bonecki – Piech.

Rezerwowi: Kołotyło, Żemło, Mesjasz, Sobol, Skrzypczak, Słaby.
Trener Piotr PLEWNIA.

Żółte kartki: Wawszczyk – Wdowik.