Opolanie wygrali pierwszy z dwóch sparingów zaplanowanych na czas zgrupowania we Władysławowie.

Łupem niebiesko-czerwonych – jak to możemy się uśmiechnąć – padły „derby Cetniewa”. W tamtejszym Centralnym Ośrodku Sportu na obozie przygotowawczym przebywamy nie tylko my, ale też nasz ligowy rywal z Grudziądza, stąd była idealna okazja do rozegrania sparingu.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, a na murawie nie działo się wiele godnego odnotowania. Tuż przed przerwą urazu doznał Marek Gancarczyk. Nasz skrzydłowy musiał opuścić boisko, a zastąpił go Marcin Wodecki. Dodajmy, że z udziału w meczu wyłączony był Mateusz Czyżycki, mający drobne problemy z kostką.

Po zmianie stron było już ciekawiej. Niebiesko-czerwoni szybko objęli prowadzenie. W 50. minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Wodecki, a głową do siatki skierował ją nasz kapitan Mateusz Bodzioch. Podopieczni Mirosława Smyły mieli kilka okazji na podwyższenie rezultatu. Najlepsze – Wodecki i Tomas Mikinicz, który miał w poku karnym sporo miejsca i czasu, lecz uderzył nad poprzeczką.

Do sędziowskiego protokołu zakontraktowany przed tygodniem Słowak jednak i tak się wpisał. Ujrzał dwie żółte kartki, został przez sędziego odesłany z boiska, dlatego naszej drużynie końcówkę meczu przyszło rozegrać w osłabieniu, ale wynik nie uległ już zmianie. Olimpia nie wzięła więc na opolanach rewanżu za ligowy mecz z listopada, kiedy to wygraliśmy w Grudziądzu 2:0. Kolejny rewanż, znów na ligowym gruncie – w ostatniej kolejce sezonu Nice 1 Ligi.

W sobotę, na zakończenie zgrupowania w Cetniewie, zagramy z drugoligowym Gryfem Wejherowo.

zimowy mecz kontrolny nr 3
środa, 24 stycznia, godz. 11:00, boisko COS Cetniewo

Olimpia Grudziądz – Odra Opole 0:1 (0:0)
0:1 – Bodzioch, 50 min (głową, asysta Wodecki)

Olimpia Grudziądz: Muzyk – Bielawski, Żitko, Wełna, Klimczak, Candrea, Kaczmarek, Adamczyk, Handzlik, Eusebio, Koval oraz Małecki, Goropevsek, Kochalski, Janicki, Klichowicz, Podlogar, Poręba.
Trener Dariusz KUBICKI.

Odra Opole: Kuchta – Brusiło, Cverna, Kowalski, Marzec – Żagiel, Bryłka, Peroński, Wepa, Gancarczyk (44. Wodecki) – Skrzypczak.
II połowa: Weinzettel – Trznadel, Baran, Bodzioch, Winiarczyk – Habusta, Nowak – Mikinicz, Niziołek, Wodecki – Maćczak.