Rozgrywki Fortuna 1 Liga powoli mają się ku końcowi. Do rozegrania pozostało cztery spotkania. Pierwsze z nich już w piątek o 17:40 w Legnicy, gdzie nasi zawodnicy zmierzą się z tamtejszą Miedzią.

Przed obecnymi rozgrywkami w Legnicy doszło do prawdziwej rewolucji w składzie i w sztabie szkoleniowym. Trenerem legniczan został Jarosław Skrobacz. W klubie pożegnano się z 16 piłkarzami. W ich miejsce zakontraktowano 19 zawodników. Postawiono na ogranych w polskich realiach piłkarzy takich jak: Szymon Matuszek, Marcin Biernat, Krzysztof Drzazga, czy Kamil Zapolnik, który z 7 bramkami na koncie jest najskuteczniejszym zawodnikiem naszych najbliższych rywali. Miedź po trzynastu kolejkach w tabeli z 17 punktami zajmuje 10 lokatę. W ostatniej kolejce na wyjeździe pokonali GKS Tychy czym przełamali niekorzystną serię sześciu meczów bez zwycięstwa.
Trener Odry w piątkowym spotkaniu na pewno nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Dawida Czaplińskiego oraz prawdopodobnie Arkadiusza Piecha, który zmaga się z urazem po niedzielnym meczu z Górnikiem Łęczna. Do gry powraca natomiast pauzujący ostatnio za nadmiar żółtych kartek Sebastian Bonecki. W poprzednim sezonie w barwach Miedzi występował obecny zawodnik Odry – Dawid Kort.
Spotkanie w ramach 14 kolejki tego sezonu będzie 10. oficjalnym meczem w historii rywalizacji z “miedzianką”. Bilans jest korzystniejszy dla legniczan: 5 zwycięstw Miedzi, dwa remisy i dwa zwycięstwa niebiesko-czerwonych. Bramki: 16-11 dla Miedzi..
Transmisję z tego spotkania można obejrzeć na platformie Ipla oraz relacji radiowej w okolicznym streamie w Radiu Opole.

Miedź Legnica – Odra Opole
14 kolejka Fortuna 1 Ligi
Piątek 27 listopada 2020, godz. 17:40, Stadion Miejski w Legnicy

Sędziuje: Marcin Szczerbowicz – Olsztyn

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 4,00

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Daria Strąk